Paieška
PradžiaProgramaRadijo laidų sąrašas
Fonas

KultūraDaugiau

1 val. 44 min.

Ryto allegro

Informacinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindinantis su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis bei reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną 07.05 val.

Epizodas

Verbickienė apie „Dingusio štetlo“ sėkmę: pasiekėme piką suprasti žydų istoriją

2026-05-06 04:30

1 val. 28 min.

Mokytojas Ardickas: matematikos rezultatai priklauso nuo bendros klasės atmosferos

2026-05-05 04:30

1 val. 29 min.

Taylor Swift sprendimas savo balsą paversti prekės ženklu: perteklinis teisinis žingsnis?

2026-05-04 04:30

1 val. 28 min.

Linos Lapelytės debiutas prestižinėj Berlyno galerijoj: kviečia kurti naują taikų pasaulį

2026-04-30 04:30

1 val. 29 min.

MO muziejui – 100 tūkst. iš „Tesonet Foundation“: investicija į kritinio mąstymo ugdymą

2026-04-29 04:30

1 val. 28 min.

Nefas apie mokytojų požiūrį į nelegalų pratybų kopijavimą: dauguma nemato nieko blogo

2026-04-28 04:30

1 val. 28 min.

„Reporterių be sienų“ atstovas Prahoje: čekų valdžia siekia sukurti chaosą žiniasklaidoje

2026-04-27 04:30

1 val. 29 min.

Ministras ir meras spręs, kas vadovaus kultūros įstaigai. Ar grįžta politiniai paskyrimai?

2026-04-24 04:30

1 val. 29 min.

Adamkaus premijos laureatė Paškevičiūtė: aplinkosaugininkai vėl menkinami ir puolami

2026-04-23 04:30

1 val. 28 min.

Kanados lietuvių fondo pirmininkas: didžiausias iššūkis – lietuvybės tęstinumas šeimose

2026-04-22 04:30

1 val. 27 min.
Kultūra2019-01-02 06:08

Ryto allegro

8
1 val. 44 min.

„Mūsų civilizacijos ir kultūros ledas yra labai plonytis. Galime gražiai pasipuošti medaliais ir ordinais, bet užtenka tiktai tam tikrų sąlygų, kai žmogui iškyla tikras ar tariamas pavojus, ir žmogus iš karto įlūžta. Pralaužia kultūros ledą ir smunka į tamsų, instinktų ir pasąmonės akivarą“, – sako rašytojas Sigitas Parulskis, kurio knyga „Amžinybė manęs nejaudina“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Šioje parodoje menininkas, studijuodamas meno istoriją, pajunta nerimo jausmą, nes pasimeta informacijos sraute. Bet jis vis dar nori kurti, tad bando kreiptis į autoritetus per burtus, bando rasti meno lauke laisvo ploto, kuriame vis dar galima sukurti kažką unikalaus,“ – pasakoja parodos „Triukšmas“, eksponuojamos Klaipėdos kultūros komunikacijų centro Parodų rūmuose, autorius Rodion Petrov.

„Pačių kritikų gretose žiniomis dažnai ne dalijamasi, bet kovojama – bendraujant kritikams dažniausiai užduodamų klausimų viršūnėje puikuotųsi „tu ką, nežinai?“, o didysis kritiko džiaugsmas ir moralinė pareiga – pataisyti fakto klaidą padariusį kolegą ir padaryti tai ne tarp kitko, bet suteikiant pataisymui (t.y. savo žinojimui) ypatingą reikšmę“, – tekste „Kritikai emigrantai“ rašo Aušra Kaminskaitė, Scenos meno kritikų asociacijos įvertinta „Teksto rakto“ apdovanojimu.

„Klasikos enciklopedija“ – apie Kriugerio nacionalinį parką.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

Ryto allegro
Ryto allegro
Dalintis:
FacebookX (Twitter)

Susiję žanrai

ProgramaSusisiekite

Kitos nuorodos:

Parsisiųsti programėlę:

NaujienosMediatekaPrivatumo politikaSlapukų nustatymai

Sekite mus:

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija© 2026. Visos teisės saugomos