captcha

Jūsų klausimas priimtas

Šarūnas Nakas. (Karolinos Jakaitės nuotr.) KLASIKA

Garso indeksas

Vedėjai:
Šarūnas Nakas. (Karolinos Jakaitės nuotr.)
Kada:
Kanalas:
LRT Klasika
Trukmė:
Naujausias Įrašas:

Nuo spalio 30-osios radijo programa LRT KLASIKA pradeda transliuoti Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato kompozitoriaus ir eseisto Šarūno Nako laidų ciklą „Garso indeksas“.

Kiekvieną antradienį 12.12 val. (kart. 23.00 val.) transliuojamas 16-os eseistinių laidų ciklas pasakos apie plačią reiškinių panoramą: muzikos, meno, politikos ir istorijos įvykius nuo 19 amžiaus pradžios iki 21 amžiaus pirmųjų dešimtmečių. Bus kalbama apie valstybingumo praradimą, Europos Tautų pavasarį, karus, revoliucijas, nepriklausomybių skelbimus, okupacijas, pasipriešinimus, Holokaustą, išsivadavimo judėjimus, Geležinės sienos griuvimą, nepaliaujamą žemėlapių perbraižymą, Europos Sąjungos įsigalėjimą, naujausius dabarties iššūkius ir kasdienybės kultūros transformacijas.

Švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, ypatingas dėmesys bus skiriamas lietuvių ir jų kaimynų kultūros ir istorijos sąsajoms, apmąstant ir aktualizuojant kartais nepagrįstai primirštus dalykus. Autorius nevengs drąsių ir netikėtų sugretinimų, galbūt skatinsiančių platesnę polemiką tomis temomis, kurios inertiškai laikomos „šventomis ir neliečiamomis”.

Š. Nakas nacionaliniame radijuje jau yra kūręs laidų ciklus „Modus“, „Garsai ir blyksniai“, „Muzikos muziejus“, „Čiurlionio metai“, „Skersvėjai“, „Bacevičiaus laikai“, „Naujieji skersvėjai“, „Karai ir pokariai“, „Juzeliūno pasaulis“, „Didžiosios iliuzijos“. Už jų rengimą apdovanotas Lietuvos kompozitorių sąjungos, „Pragiedrulių“ ir M. K. Čiurlionio premijomis, nominuotas „Bitinukų“ apdovanojimams, jam įteiktas Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“. Š. Nako kartu su kolega Mindaugu Urbaičiu rengiama pokalbių apie naująją muziką laida „Modus“ apdovanota 2016 metų „Bitinuku“ kaip geriausia LRT laida.

Ciklas „Garso indeksas“ yra bendra VšĮ „Garsai ir blyksniai“ ir LRT produkcija, kurią iš dalies remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...