captcha

Jūsų klausimas priimtas

Aurimas Švedas. (Edgaro Kurausko nuotr.) KLASIKA

Istoriko teritorija

Vedėjai:
Aurimas Švedas. (Edgaro Kurausko nuotr.)
Kada:
Kanalas:
LRT Klasika
Trukmė:
00:52:56
Naujausias Įrašas:

„Istoriko teritorija“ yra skirta susitikimams ir pokalbiams su asmenybėmis, kurios rašo mokslines knygas arba romanus, piešia, kuria dainas, režisuoja spektaklius, stato filmus, rengia parodas ir tuo pat metu nestandartiškai mąsto apie XXI amžiaus žmogaus santykį su praeitimi, istorija ir atmintimi. Taigi, „Istoriko teritorija“ nėra mokslininkų „rezervatas“. Tai erdvė, kurioje skirtingi žmonės svarsto, kodėl mes jaučiame vidinę būtinybę prisiminti, kurti, rekonstruoti ir pasakoti tam tikras istorijas.

Vienas praeities tyrinėtojas 1931-aisiais perskaitė paskaitą pavadinimu „Kiekvienas žmogus yra savojo gyvenimo istorikas“. Šią mintį galima išplėtoti ir pasakyti: „Kiekvienas žmogus gali prisidėti prie mūzos Klėjos bendradarbių cecho, jeigu tik jam rūpi atsakymo į klausimą – Kokia mūsų buvimo istorijoje prasmė? – paieškos“.

Trečiadieniais 14.05 val. (kart. 22.10 val.) per LRT KLASIKĄ .

Aurimas Švedas – kultūros istorikas, dirbantis Vilniaus universiteto Istorijos fakultete, kurio interesų sfera yra istorijos teorija, komunikacinė bei kultūrinė atmintis, istorijos apmąstymo bei pasakojimo būdai kine ir grožinėje literatūroje.

A. Švedas yra parašęs ir sudaręs devynias knygas.  2016 metais už publicistiką apdovanotas Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos premija.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe
Paskutinės laidos
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...