captcha

Jūsų klausimas priimtas

Rytis Zemkauskas KLASIKA

Kultūros sostinė

Vedėjai:
Rytis Zemkauskas
Kada:
Kanalas:
LRT Klasika
Trukmė:
00:52:40
Naujausias Įrašas:

„Kultūros sostinė“ – laida, skirta kultūrą aptarti kaip mūsų veikimo būdą, kaip priemonę gyventi pasaulyje. Ilgus dešimtmečius šioje šalyje „kultūros“ sąvoka buvo be reikalo susiaurinta iki meno ir net dar labiau – iki profesionalaus meno. Ir palikta „virš visuomenės galvos“ spręsti ir lemti siaurai grupei tarpusavyje gerai pažįstamų ekspertų.

Laidoje „Kultūros sostinė“ siūlysime visai kitokį požiūrį į kultūrą.

Menas tėra mažytė kultūros lauko dalis ir jai, tiesą sakant, mes tikrai skiriame labai daug dėmesio. Tačiau labai mažai kalbame apie politiką kaip kultūrą, ekonomiką kaip kultūrą, religiją kaip kultūrą, realias ir virtualias bendruomenes, korporatyvines kultūras. Pamirštame, kad kultūros sričiai priklauso tokie reiškiniai kaip rasizmas, homofobija, seksizmas ir kiti veikimo bei pasaulio matymo būdai, galintys lemti žmonių likimus. Apriboti kultūrą tik estetine ir idėjine jos funkcija yra nedovanotina, nes kultūrinis veikimas gali lemti ne tik mūsų kasdienybę, mūsų gerovę ir aplinką, bet kartais net ir sveikatą bei gyvybę.

„Kultūros sostinės“ laidos yra skirtos aptarti visas čia išvardintas kultūros formas. Kalbėsime apie kultūros ekonomiką, politiką, urbanistinę kultūrą, organizacinę kultūrą ir kitas kultūros formas su įvairių sričių atstovais, pasiremdami Europos kultūros sostinių patirtimi ir kitomis geromis praktikomis, galinčiomis pateikti pasiūlymų įdomesniam ir geresniam gyvenimui.

Pirmadieniais 14.05 val. (kart. 22.10 val.) per LRT KLASIKĄ.

Laidos vedėjas žurnalistas Rytis Zemkauskas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe
Paskutinės laidos
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...