captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: laukia dideli iššūkiai

Kokius iššūkius mato naujoji žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, kaip ketina spręsti opiausias Lietuvos žemės ūkio ir kaimo problemas?
Naujoji žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Š.Mažeikos (DELFI) nuotr.
Naujoji žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Š.Mažeikos (DELFI) nuotr.

Seime ketvirtadienį prisiekė trys atnaujintos šešioliktosios Vyriausybės ministrai. Naujas pareigas pradeda eiti žemės ūkio ministrė, Darbo partijos narė Virginija Baltraitienė. Ji pakeitė atsistatydinusį Vigilijų Jukną. Kokius iššūkius mato naujoji žemės ūkio ministrė, kaip ketina spręsti opiausias Lietuvos žemės ūkio ir kaimo problemas?

Pietvakarių Lietuvoje esantis Metelių regioninis parkas išsidėstęs 17720 ha Alytaus ir Lazdijų rajonuose. Maždaug po ketvirtadalį jo teritorijos užima miškai ir ežerai. Prieš 20 metų šis parkas buvo įsteigtas siekiant išsaugoti didžiųjų Pietų Lietuvos ežerų ir jų apylinkių kraštovaizdį, gamtos ir kultūros vertybes. Didžiausia Metelių regioninio parko vertybė – vieni švariausių šalyje ir ypač tinkami poilsiui ežerai – Dusia, Metelys ir Obelija. Jie suteikia prieglobstį migruojantiems vandens paukščiams, labai žuvingi. Itin saugomi pelkėse, balose gyvenantys vieni rečiausių šalies gyvūnų – baliniai vėžliai, vietinių dzūkų vadinami geležinėmis varlėmis. Šie vėžliai yra parko pasididžiavimas, pavaizduotas jo herbe. Parko teritorijoje šiuo metu užregistruotos 1676 augalų ir gyvūnų rūšys, iš jų 113 įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą. Tarp jų Metelio ir Obelijos ežerų pakrantėse perinčios pasaulyje nykstančios antys rudės.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, liepos 18 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close