captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: sodininkai gausaus derliaus nesitiki

60 ha derančių sodų turinčios Alytaus rajono bendrovės „Luksnėnų sodai“ specialistai šiemet iš jų tikisi vos trečdalio derliaus. Anot bendrovės direktorės Elenos Žilinskienės, ne tik nepalankūs orai ir veislės dėl to kalti.

60 ha derančių sodų turinčios Alytaus rajono bendrovės „Luksnėnų sodai“ specialistai šiemet iš jų tikisi vos trečdalio derliaus. Anot bendrovės direktorės Elenos Žilinskienės, ne tik nepalankūs orai ir veislės dėl to kalti. Šiemet sodus ypač vargina ligos ir kenkėjai.

Molėtai dažnai vadinami ežerų kraštu. Rytų Lietuvoje dar prieš kelis dešimtmečius kaimuose buvo labai populiari žvejyba. Ne įprasta daugeliui žemdirbyste ar gyvulininkyste, o žvejyba ežeruose buvo užsiėmę kaimo gyventojai. Neatsitiktinai dabar Mindūnuose veikia vienintelis Lietuvoje Ežerų žvejybos muziejus, pastatytos etnografinės žvejų sodybos. Ekspozicijose galima pamatyti įvairių žvejybos įrankių, kuriais žvejota XIX a. pabaigoje, susipažinti su archaine žvejyba, pamatyti įspūdingų laimikių nuotraukų. Dar įdomiau, kai apie neįprastus žvejų laimikius ir nuotykius pasakoja vietos gyventojai.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, liepos 17 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...