captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Herbertas von Karajanas – charizmatiška asmenybė, jo vardas – dirigavimo meno viršūnių sinonimas. Nors buvo vienas žymiausių ir įtakingiausių XX a. menininkų, tačiau tai ir prieštaringai vertinama asmenybė, o jo įrašai iki šiol perkamiausi per visą klasikinės muzikos istoriją.
Herbertas von Karajanas.
Herbertas von Karajanas.

Herbertas von Karajanas – charizmatiška asmenybė, jo vardas – dirigavimo meno viršūnių sinonimas. Nors buvo vienas žymiausių ir įtakingiausių XX a. menininkų, tačiau tai ir prieštaringai vertinama asmenybė, o jo įrašai iki šiol perkamiausi per visą klasikinės muzikos istoriją. Apie prieš ketvirtį šimtmečio Amžinybėn iškeliavusį Herbertą von Karajaną – pirmadienio viktorinoje.

Jau tapo tradicija, kad Tarptautiniame Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalyje puikiai dera klasikinės, populiariosios bei moderniosios muzikos koncertai, šokio ir literatūriniai spektakliai, kitos meno išraiškos formos. „Kiekvienas ras kuo pradžiuginti širdį ir praturtinti vasarą“, – įsitikinusi festivalį organizuojančio Šiaulių „Aušros“ muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Deimantė Bačiulė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Renkame Metų verstinę knygą. „Kai ne beprotnamio palatoje ir ne istorijos knygose, o XXI amžiaus Europoje yra filosofuojama apie vieną naciją, kurios dvasios sandara ir kurios misija šiame pasaulyje yra ypatinga, tada negali neprisiminti Pelevino žodžių: „šiuolaikinės filosofijos jėga yra ne silogizmai, o aviacijos parama“, – sako poetė Dalia Saukaitytė, išvertusi Viktoro Pelevino romaną „SNUFF“ (išleido „Kitos knygos“).

Herbertas von Karajanas – charizmatiška asmenybė, jo vardas – dirigavimo meno viršūnių sinonimas, jis vadintas „Europos generaliniu muzikos direktoriumi“. Nors buvo vienas žymiausių ir įtakingiausių XX a. menininkų, tačiau tai ir prieštaringai vertinama asmenybė, o jo įrašai iki šiol perkamiausi per visą klasikinės muzikos istoriją – parduota daugiau nei 200 milijonų plokštelių. Apie prieš ketvirtį šimtmečio Amžinybėn iškeliavusį Herbertą von Karajaną – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ liepos 14 d., pirmadienį, nuo 08.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...