captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – kino kritikė Živilė Pipinytė

„Prisimenu žodžius, kad kiną renkasi žmonės, kurie bijo gyvenimo. Iš tiesų kino teatras buvo ta vieta, kur galėjai pasislėpti nuo gyvenimo. Ir tas gyvenimas buvo daug tikresnis, nei tas, kuris supo aplinkui.“
Kino kritikė Živilė Pipinytė. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.
Kino kritikė Živilė Pipinytė. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

„Prisimenu žodžius, kad kiną renkasi žmonės, kurie bijo gyvenimo. Iš tiesų kino teatras buvo ta vieta, kur galėjai pasislėpti nuo gyvenimo. Ir tas gyvenimas buvo daug tikresnis, nei tas, kuris supo aplinkui. Esmė – tas jausmas, kurį patiri žiūrėdamas filmą. Tai buvo galimybė išeiti iš tikrovės“, – sako kino kritikė Živilė Pipinytė.

„Jei ne Pirmasis pasaulinis karas, mes nebūtume turėję pirmosios Nepriklausomybės, ir visai nežinia, kokia būtų buvusi Lietuvos istorija, todėl turime apie tai kalbėti“, – sako Thomo Manno festivalio žodžio programos kuratorius, vertėjas Antanas Gailius. XVIII Thomo Manno festivalio tema – „Modernybės palikimas. 100 metų po Didžiojo karo“.

„Panevėžys turi unikalų turtą – per dvidešimt simpoziumų sukurtų darbų kolekciją. Tik dabar mums reikia erdvės, kurioje galėtume tinkamai parodyti šį unikalų miesto turtą“, – sako Panevėžio tarptautinio keramikos simpoziumo organizatorė, Panevėžio miesto dailės galerijos direktorė Jolanta Lebednykienė.

„Viena – prikelti dvarą, restauruoti jį, tačiau nemažiau svarbu, ką su juo daryti toliau, kad dvaras būtų gyvas. Čia matau problemą, nes regionuose nelieka žmonių“, – sako Kultūros paveldo departamento Telšių teritorinio padalinio vedėjas Antanas Eičas. Pradedame pasakojimų ciklą apie Lietuvos dvarus.

„Iki šiol galvojome, kaip įsilieti į pasaulį. Dabar pats pasaulis ateina pas mus: turime tiek daug talentingo jaunimo, jis atneštų pasaulį į Lietuvą. Tad kodėl nepamėginus sukurti naują perspektyvą   –  užleiskime aukštas pozicijas jauniems“, – kultūros komentare samprotavimais apie Lietuvos ateitį dalijasi filosofas Leonidas Donskis.

Kokiomis temomis diskutuoja, kas svarbu į Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimą susirinkusiems jauniems žmonėms? Tiesiogiai iš susitikimo – Ramintos Jonykaitės įspūdžiai.

Na, o ilgojoje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie šiandien nykstančią kino kritiko profesiją, apie kino platintojų ir kritikų (ne)dialogą, lietuviško kino realijas – pokalbis su kino kritike Živile Pipinyte.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – liepos 12  d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama liepos 13 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...