captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: Angelų kelias

Nuo Birštono sakralinio muziejaus į tautodailininkės, angelų drožėjos Rimantės Butkuvės kiemą Puzonių kaime veda vaizdingas sakralinis Angelų kelias. Akylam reikia būti, nes keturiolikos koplytėlių pakelėje reikia dairytis į visas puses.
Tautodailininkės<br> angelų drožėjos Rimantės Butkuvės sodyba.
Tautodailininkės
angelų drožėjos Rimantės Butkuvės sodyba.

Nuo Birštono sakralinio muziejaus į tautodailininkės, angelų drožėjos Rimantės Butkuvės kiemą Puzonių kaime veda vaizdingas sakralinis Angelų kelias. Akylam reikia būti, nes keturiolikos koplytėlių pakelėje reikia dairytis į visas puses. Žiūrėk, į medį įkeltas tylus ar linksmas, susirūpinęs ar dainuojantis angelas.

Birštono apylinkės garsėja ne tik Nemuno kilpų regioniniu parku, įdomia ir unikalia gamta, bet ir mediniais liaudies paminklais. Prašalaičio akį traukia pakelėse, sodybose, kapinėse, bažnyčių šventoriuose stovintys kryžiai, stogastulpiai. Čia ypač daug yra koplytėlių medžiuose. Dauguma jų senos, gerokai apnykusios ar nykstančios. Kai kurios, esančios arčiau sodybų ar pačiose sodybose, sutvarkytos, nudažytos, visai paprastos, negilios, dvišlaičiais, kartais grakščiai išlenktais stogeliais, neįstiklintos.

Seną kryždirbystės formą savitai panaudojo visoje Lietuvoje gerai žinoma koplytėlių meistrė, angelų drožėja Rimantė Butkuvė. Sukurtas keturiolikos koplytėlių medžiuose ciklas tapo Angelų keliu, kuris  suteikia puikią  progą pasigerėti talentingos menininkės darbais, apmąstyti savo buvimo pasaulyje prasmę, prisiminti, kad žmogus nėra vienas, o saugomas gerųjų dangaus dvasių.

Angelų kelias baigiasi R. Butkuvės sodyboje Puzonių kaime. Tai – harmonijos, kūrybos mįslių ir paslapčių menininkės pasaulis. Medžio drožėja angelų pavidalus įžvelgia medžiuose, debesyse. Iš čia tūkstančiai angelų išskrenda po pasaulį skleisti geros žinios. Kodėl angelai? „Smetoniškas auklėjimas. Užaugau katalikiškoje šeimoje, dievas visada buvo mano širdyje. Amžinųjų vertybių neatsisakiau, neatsisakau  ir neatsisakysiu. Kiekvienas savo namuose turime turėti po angelą“, – mintija tautodailininkė, angelų drožėja R. Butkuvė.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, liepos 26 d., 15.03 val. ir pirmadienį, liepos 28 d., 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...