captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Lietuvos diena“: mirė išeivijos verslininkas, visuomenės veikėjas Juozas Kazickas

Lietuvai atkūrus nepriklausomybę J. Kazickas organizavo JAV finansinių fondų vadovų vizitus į Baltijos šalis, Lietuvos vadovų ir politikų susitikimus su Vakarų lyderiais. Įkūrė pirmąją Baltijos šalyse privataus kapitalo telekomunikacijų bendrovę „Litcom“, kuri vėliau pervadinta „Omnitel“.
J. Kazickas (k)<br> A. Ufarto (BFL) nuotr.
J. Kazickas (k)
A. Ufarto (BFL) nuotr.

J. Kazickui buvo 96-eri. Jis gimė 1918 m. Saratovo gubernijoje. Karo metais pasitraukė į Vokietiją, o 1947 m. apsigyveno JAV, čia užsiėmė verslu. Gyvendamas išeivijoje J. Kazickas kėlė Lietuvos nepriklausomybės klausimą, rėmė lietuvių išeivijos organizacijas. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę J. Kazickas organizavo JAV finansinių fondų vadovų vizitus į Baltijos šalis, Lietuvos vadovų ir politikų susitikimus su Vakarų lyderiais, konsultavo Lietuvos vadovus. J. Kazickas 1991 m. įkūrė pirmąją Baltijos šalyse privataus kapitalo telekomunikacijų bendrovę „Litcom“, kuri vėliau pervadinta „Omnitel“. 1999 m. jis įsteigė labdaros ir paramos fondą, buvo vienas iš Valdovų rūmų paramos fondo steigėjų.

Premjeras Algirdas Butkevičius lankosi Klaipėdoje. Čia jis domisi, kaip vyksta suskystintųjų gamtinių dujų terminalo statyba.

Seimas ketvirtadienį patvirtino principinę kariuomenės struktūrą kitiems metams – karių daugės, bet ne tiek daug, kiek siūlė įstatymą kritikuojantys opoziciniai konservatoriai. Bendras ribinis krašto apsaugos sistemos karių skaičius kitąmet nustatomas nuo 14 340 iki 18 460, tai yra 1100 karių didesnis nei šiemet. Įstatymas taip pat numato, kad 2020 m. bendras ribinis karių skaičius būtų nuo 15 540 iki 20 260.

Kokį vandenį geriame ir kiek jo reikia išgerti karštą vasaros dieną? Pokalbis 13.37 val.

Taip pat laidoje naujausios žinios, orų  prognozė, savaitės komentaras, sporto pranešimai, kalbos valandėlė, rubrika „Jūs paskambinote į LRT RADIJĄ“ .

Laidą veda Madona Lučkaitė. Redaktorius Lukas Kivita.

„Lietuvos diena“ liepos 10 d., ketvirtadienį, nuo 13.00 iki 15.00 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...