captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: be reikalo neprašykime kompiuterinės tomografijos tyrimo.

Medicininė apšvita: be reikalo neprašykime kompiuterinės tomografijos tyrimo.

Medicinos technologijoms tobulėjant, sukuriama vis daugiau aparatūros, tyrimams naudojant jonizuojančią spinduliuotę. Nekenksmingos jonizuojančios spinduliuotės nėra, todėl papildoma žmogaus apšvita turi būti kruopščiai skaičiuojama.

 

Medicininė apšvita sudaro apie 40 proc. visos gyventojų gaunamos apšvitos Lietuvoje. Sparčiai vystantis naujoms technologijoms vis daugiau tyrimų ir gydymo procedūrų atliekama panaudojant jonizuojančiąją spinduliuotę. Todėl ši apšvita turi būti pagrįsta kiekvienu individualiu atveju. Juonizuojančios spinduliuotės kiekiai labai skiriasi nuo tyrimo pobūdžio. Pavyzdžiui, darant pirštų rentgeno nuotrauką, žmogus gauna 1,5 dienos gamtinės radiacijos dozę, tai yra tiek pat, kiek būdamas lauke 1,5 dienos. Taikant pilvo kompiuterinės tomografijos tyrimą, jonizuojančios spinduliuotės kiekis yra toks, kiek žmogus gauna per 4,5 metų.

Nuo seno medus vartojamas ne tik maistui, bet ir kaip alternatyvi priemonė žaizdoms ir įvairioms ligoms gydyti. Liaudies medicinos žinovai sako, kad nuo medaus rūšies priklauso, kokios naudos jis gali duoti: liepų medus labiau tiks jei peršalome, skauda gerklę, vargina bronchitas, o štai viržių medus padės gydyti inkstų, šlapimo pūslės, prostatos ligas. Nereikia pamiršti, kad galima alerginė reakcija dėl meduje esančių žiedadulkių ir bičių baltymų.  

Ved. Rasa Pekarskienė

„Sveikata“ – šeštadienį,  rugpjūčio 11 d. 11.03 val., kartojama rugpjūčio 16 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...