captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ką man skaityti?“: o gal kriminalinį romaną?

Ar detektyvų skaitymas – tik laiko gaišinimas? Kodėl neblėsta jų populiarumas? Kaip keičiasi pagrindiniai personažai – nusikaltėliai ir, žinoma, jų įvykdytų nusikaltimų tyrėjai – nuo Šerloko Holmso laikų iki kultinio šių dienų švedų inspektoriaus Kurto Valanderio?
Miglės Anušauskaitės piešinys.
Miglės Anušauskaitės piešinys.

Ar detektyvų skaitymas – tik laiko gaišinimas? Kodėl neblėsta jų populiarumas? Kaip keičiasi pagrindiniai personažai – nusikaltėliai ir, žinoma, jų įvykdytų nusikaltimų tyrėjai – nuo Šerloko Holmso laikų iki kultinio šių dienų švedų inspektoriaus Kurto Valanderio? Kokios nusikalstamumo ribos šiuolaikiniuose kriminaliniuose romanuose, kokios žinios narpliojant sudėtingiausius siužetus praverčia skaitytojui? Apie visa tai kalbamės su komiksų kūrėja, semiotikos magistre Migle Anušauskaite.

„Skandinavų mituose pilna žmogžudysčių, o islandų sagose galvos kapojamos ištisai...“ – į klausimą, kodėl Skandinavijos šalyse tokie populiarūs detektyviniai romanai, atsako Vilniaus universiteto Skandinavistikos centro doc. dr. Ieva Steponavičiūtė-Aleksiejūnienė.

Laida „Ką man skaityti?“ – ketvirtadienį, liepos 10 d., 16.03 val. ir pirmadienį, liepos 14 d., 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

Kontaktai: kultura@lrt.lt; (8-5) 236 30 78  

http://www.facebook.com/kamanskaityti

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close