captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: baigėsi pasėlių ir naudmenų deklaravimas

Liepos 10-oji – paskutinė diena, kai žemdirbiai dar gali pavėluotai teikti paraiškas tiesioginėms išmokoms gauti. Kokie šių metų deklaravimo rezultatai ir tendencijos?
terra.zum.lt nuotr.
terra.zum.lt nuotr.

Liepos 10-oji – paskutinė diena, kai žemdirbiai dar gali pavėluotai teikti paraiškas tiesioginėms išmokoms gauti. Pagrindinis žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo etapas baigėsi birželio 17 d., tačiau iki šiol dar buvo galima tikslinti pateiktus dokumentus, kooreguoti paraiškas. Kokie šių metų deklaravimo rezultatai ir tendencijos?

Molėtų rajonas – vienas ežeringiausių Lietuvoje. Neatsitiktinai čia nuo seno gyventojai užsiimdavo ne žemdirbyste, o žvejyba. Tiesa, dabar jau gerokai sumažėję žvejų, bet likę gali daug įdomaus papasakoti apie jau nykstančias žvejybos tradicijas, žvejų gyvenimo būdą. Mindūnų kaime ant Baltųjų Lakajų ežero kranto beveik 60 metų gyvenantys  Aldona ir Vladas Kučinskai visą gyvenimą užsiėmė žvejyba. Dabar abu jau devintą dešimtį įpusėję, bet dar žvalūs ir gerai prisimena stiprius savo metus, žvejybą, tuo labiau, kad Vladas čia gimęs ir augęs. Nemažai informacijos apie žvejus yra sukaupta Molėtų krašto Ežerų žvejybos muziejuje.

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, liepos 10 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...