captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: laukto rekordinio javų derliaus nebus.

  Škvalas Vakarų Lietuvoje praėjusią savaitę išguldė didelius plotus javų, nepalankios metereologinės sąlygos daugelyje šalies regionų, galima sakyti, galutinai palaidojo žemdirbių viltis šiemet prikulti rekordinį javų derlių.


  Škvalas Vakarų Lietuvoje praėjusią savaitę išguldė didelius plotus javų, nepalankios metereologinės sąlygos daugelyje šalies regionų, galima sakyti, galutinai palaidojo žemdirbių viltis šiemet prikulti rekordinį javų derlių. Labai sparčiai blogėja ir grūdų kokybė. Tačiau ne viskas blogai: žieminių rapsų derlius šiemet – rekordinis. Tokią padėtį konstatuoja Kėdainių rajono Pelutavos kaimo ūkininkas Zigmas Ričkus, teigdamas, kad žemdirbių rūpesčiai politikams nerūpi.

  Ne tik Jurbarko rajone, bet ir toli už jo ribų, net ir kai kuriose užsienio šalyse jau žinomas Smalininkuose veikiantis Justino Stonio įkurtas senovinės technikos muziejus. Čia surinkta ir eksponuojama senovinė žemės ūkio technika, įvairi medžio, linų, metalo apdirbimo įranga, varikliai, automobiliai – muziejuje maždaug 22 tūkst. eksponatų.

   Rubrika „Diena kaime“ šią savaitę su Vitu Kazakevičiumi iš Alytaus rajono Pivašiūnų seniūnijos. Į gimtinę  sugrįžęs jis ūkininkauti pradėjo prieš 24 metus, pirmiausia šeimynine ranga ėmėsi auginti kolūkio duotas kiaules, vėliau bandė gyventi iš ožkų, avių auginimo, turėjo gyvulių skerdyklą. Dabar ūkininkas laiko pusšimtį mėsinių galvijų, turi 40 ha. žemės. Uždarose patalpose augina eršketus, upėtakius,  Kalifornijos raudonieji sliekai iš mėšlo ūkininkui gamina humusą. Nepaisant garbaus amžiaus jis visuomet kupinas energijos ir entuziazmo. Ką ūkininkas veikė sekmadienį?

Ved.  Arvydas Urba
„Gimtoji žemė“ – penktadienį rugpjūčio 13d., 06.03 val. per LRT RADIJĄ

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...