captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimą

„Lietuvos, kaip valstybės, tikslas turėtų būti ne atstumti emigravusiųjų, o bendradarbiauti su jais. Juk tai žmonės, turintys pasaulinę patirtį, kuri gali būti naudinga ir mūsų šaliai“, – teigia menininkas Ray (Rimvydas) Bartkus.

„Lietuvos, kaip valstybės, tikslas turėtų būti ne atstumti emigravusiųjų, o bendradarbiauti su jais. Juk tai žmonės, turintys pasaulinę patirtį, kuri gali būti naudinga ir mūsų šaliai“, – teigia menininkas Ray (Rimvydas) Bartkus, Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime pristatantis šviečiančią instaliaciją „Pakilimo takas“.

„Mūsų galerijos erdvėse net keturios naujos parodos – „Istorinės interpretacijos“, „No problem“, Aikhu jausmas“ ir „Anapus sociumo“. Šį kartą susitinka kelios menininkų kartos, penkios  kūrybinės asmenybės, kurių eksponuojami darbai atspindi įvairias šiuolaikinės dailės kryptis ir skirtingus žanrus – grafiką, skulptūrą, kaligrafiją ir tapybą“, – sako sostinės galerijos „Arka“ direktorė Dovilė Tomkutė-Veleckienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.                                                                                       

„Mano surinkti 30 % leidžia daryti savotiškas išvadas. Ir viena jų – mokyklinis pasaulis iš tiesų labai atskirtas nuo gyvenamojo, o ir akademinio pasaulio, ir nežinau, ar reikia to siekti“, – pastebi literatūrologė Vakarė Smaleckaitė, vykdžiusi eksperimentą ir antrą kartą laikiusi valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą.

 „Lietuvos, kaip valstybės, tikslas turėtų būti ne atstumti emigravusiųjų, o bendradarbiauti su jais. Juk tai žmonės, turintys pasaulinę patirtį, kuri gali būti naudinga ir mūsų šaliai. Iš kitos pusės, Lietuva gali labai daug padėti išvažiavusiam jaunimui. Man atrodo, kad tas abipusis bendradarbiavimas būtų labai vertingas“, – teigia Niujorke (JAV) gyvenantis menininkas Ray (Rimvydas) Bartkus, verslo, kultūros, politikos ir mokslo festivalyje – Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime pristatantis šviečiančią instaliaciją „Pakilimo takas“. „Jeigu jūs, gyvendamas Lietuvoje, nelaikote savęs pasaulio lietuviu, vadinasi, jūs manote, kad Lietuva nėra pasaulyje“, – sako Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos atstovybės Lietuvoje vadovė, renginio organizatorė Ieva Davydenko. Pokalbis apie Pasaulio lietuvių jaunimo sambūrį, norą kurti Pasaulio Lietuvą.

Ved. Karina Metrikytė. 

„Ryto allegro“ liepos 9 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close