captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: gyvenimas išmokė verslumo

Ryškiai pastebimas smulkių pieno ūkių traukimasis iš rinkos. Dar mažiau lieka tokių, kurie perdirba savo laikomų karvių pieną ir parduoda jau produktus. Ne tik pieno kainos svyravimai lėmė šiuos pokyčius.

Pastaraisiais metais šalies pieno ūkiuose nestigo permainų. Ne visos jos buvo į gera. Ryškiai pastebimas smulkių pieno ūkių traukimasis iš rinkos. Dar mažiau lieka tokių, kurie perdirba savo laikomų karvių pieną ir parduoda jau produktus. Ne tik pieno kainos svyravimai lėmė šiuos pokyčius. Iki šiol sėkmingai 70 karvių pieno ūkį tvarkantis, įvairius pieno produktus turgeliuose parduodantis prieniškis ūkininkas Jurgis Pažėra pastebi ir daugiau priežasčių, trukdančių šiam verslui.

Dėl pastaraisiais metais Lietuvoje nuolat  blogėjančios demografinės padėties, kai kurių kitų sunkiai sprendžiamų reikalų  kaime ypač opia problema tapo uždarytų didžiulių bendrojo lavinimo mokyklų, vaikų darželių, kai kurių kitų įstaigų pastatų išsaugojimas ir tolesnis naudojimas. Prieš kelerius metus buvo apsispręsta, kad kaimo vietovėse, kuriose gyvena ne daugiau 1000 gyventojų, prasminga steigti universalius daugiafunkcius centrus. Po vienu jų stogu įkurdinti ikimokyklinio, priešmokyklinio  amžiaus vaikų  grupes, bibliotekas, medicinos įstaigas, esant poreikiui skalbyklas, kirpyklas ir panašiai. Šiuo metu Ukmergės rajone veikia du daugiafunkciai universalūs centrai. Kaip jie pateisina steigėjų ir gyventojų lūkesčius?

Ved.  Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, liepos 8 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...