captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Šilutės rajone didėja galvijų bandos

Dabar retai kur išgirsi, jog daromos didelės investicijos į gyvulininkystę, kyla nauji fermų pastatai. Maloni išimtis – šilutiškiai ūkininkai Juzefa ir Petras Tamavičiai, tik ką baigę statyti naują karvių fermą. Neatsilieka ir kiti ūkininkai: rajone daugėja karvių, penimų galvijų.

Dabar retai kur išgirsi, jog daromos didelės investicijos į gyvulininkystę, kyla nauji fermų pastatai. Maloni išimtis – šilutiškiai ūkininkai Juzefa ir Petras Tamavičiai, tik ką baigę statyti naują karvių fermą. Neatsilieka ir kiti ūkininkai: rajone daugėja karvių, penimų galvijų. Šilutės rajono Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Alfredas Nausėda dar mato rezervų didinti galvijų bandas – pagal žemės plotus jų galėtų būti 40 procentų  daugiau.

Mūsų šalies rinką tiesiog užplūdo gausybė maisto papildų. Be vaistinėse, parduotuvėse, kitose kontroliuojamose prekybos vietose parduodamų, jie platinami internetu, siūlomi turguose, net nešiojami į namus. Kartais aiškinama, kad maisto papildai gydo. Kaip žmonėms pasirinkti, kaip sakoma, nenusipirkti katės maiše, ar nepakenkti savo sveikatai, – aptaria jų kokybę kontroliuojančio Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Mitybos skyriaus vyriausioji specialistė Renata Steponavičiūtė.

Praėjusią savaitę sostinėje praūžė 2014-ųjų Lietuvos dainų šventė „Čia mūsų namai“. Šiemet tradicinis, kas ketverius metus vykstantis renginys sukvietė per 40 tūkstančių dalyvių iš visos Lietuvos. Atvyko maždaug 1000 svečių iš užsienio. Dainų šventėse nuolat dalyvauja ir folkloro ansamblis „Remolė“ iš Mažeikių  raj. Sedos. Šis kolektyvas jau trečią dešimtmetį puoselėja žemaitiškas tradicijas, jas perteikdamas savo krašto dainomis, šokiais ir teatralizuotais pasakojimais. Kokie ansamblio dalyvių įspūdžiai iš šiemetinės Lietuvos dainų šventės?

Ved.  Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, liepos 7 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...