captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: kokią valstybę kuriame?

Ar esame savo valstybės šeimininkai? Ar dalyvaujame jos kūrime? Kaip reaguojame į  pokyčius? Kas mus vienija ir skiria?

Ar esame savo valstybės šeimininkai? Ar dalyvaujame jos kūrime? Kaip reaguojame į  pokyčius? Kas mus vienija ir skiria?

„Tarp visų Baltijos tautų esame tikri  pietiečiai – atviri, energingi, artistiški... Lietuviai negali be teatro, be ritualų, teatras jiems – viena svarbiausių raiškos formų. Todėl tokia stipri mėgėjų teatro tradicija“, – teigia Dainų šventės Teatro dienos meno vadovė, Klaipėdos universiteto docentė Danutė Vaigauskaitė.       

„Nežinau, ar galime prisidengę tautos vardu dovanoti salę Vilniui ir sakyti, kad visi tuo džiaugtųsi. Šiandien, kai kultūros įstaigos sunkiai išgyvena, kai turime tokias ekonomines aplinkybes, reikia labai atidžiai paskaičiuoti, ar galime sau leisti tokį prabangų objektą“, – Vilniaus miesto savivaldybės pristatytą Tautos namų projektą pakomentavo Nacionalinės filharmonijos direktorė Rūta Prusevičienė. Pasak sostinės mero Artūro Zuoko, nėra nieko pigiau, ką galima nupirkti už pinigus, tačiau ar nenukentės kiti kultūros objektai, didžiąją dalį ES lėšų skyrus brangiam Tautos namų projektui?

„Kai sužinojau, kad teks kurti operą drauge su džiazo kompozitoriumi, galvojau, kaip tai bus? Tačiau ta sintezė tikrai galima, net ir operos žanre. Bus visko: simfoninės muzikos, folkloro, folk džiazo, fry džiazo, mūsų lietuviško folkloro su lietuvių liaudies sutartinėmis, grojimu akmenėliais, kanklėmis“, – sako viena operos „Karūnos kelias“ kompozitorių Vaida Striaupaitė-Beinarienė.

Kultūros komentaras, skirtas Valstybės dienai.

„Vis labiau patikime, kad aplinka, kurioje gyvename, didele dalimi priklauso nuo mūsų pačių, kad galime ją keisti. Vis dėlto drąsos kartais pritrūksta, galbūt todėl, kad nemažai dar kolektyvinio mąstymo ir baimės išsiskirti individualiais sprendimais“, – apie mūsų visuomenę svarsto sociologas Liutauras Labanauskas.

„Aš manau, kad Lietuvoje žmonės nesijaučia savo likimo šeimininkais. Visose srityse – pradedant valstybės valdymu, mokslu, verslu... O kai jautiesi bejėgis, atsiranda nusivylimas. Jei negali paveikti savo aplinkos, neturi galimybių priimti sprendimus, vidinė energija kaupiasi,  ir užuot pasireiškusi kūrybiškai,  išsilieja nevisai konstruktyviais būdais“, – apie mūsų valstybę ir jos iššūkius šiuolaikiniame pasaulyje mintimis dalijasi Europos humanitarinio universiteto prorektorius, politikos mokslų daktaras Darius Udrys.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – liepos 5 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama liepos 6 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...