captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Manasis aš“: apie žmones, paminklus ir didvyriškumą

Ką paminklas gali atskleisti apie žmones, kurie jį stato, ir apie tuos, kuriems paminklas statomas? Kodėl šiandien nebestatome didelių paminklų? Ar nebeturime didžių didvyrių, o gal šiandieninėje visuomenėje didvyriai esame patys sau?
Fotomenininkas Mindaugas Kavaliauskas.
Fotomenininkas Mindaugas Kavaliauskas.

Ką paminklas gali atskleisti apie žmones, kurie jį stato, ir apie tuos, kuriems paminklas statomas?

Kodėl šiandien nebestatome didelių paminklų? Ar nebeturime didžių didvyrių, o gal šiandieninėje visuomenėje didvyriai esame patys sau?

„90-aisiais mumyse dar gyvavo ankstesnių epochų paveldo palikimas. Manėme, kad paminklas turi būti toks, tarsi paminklinė Prisikėlimo bažnyčia. Vis dėlto tas didžiulis atstumas tarp manęs ir didžiulio paminklo, ypač – šiuolaikinei internetinei kartai ne visada leidžia suvokti, kad didelį darbą gali padaryti būdamas ir mažesnio ūgio, ne aukštai užkeltas, arba atvirkščiai – darydamas didelius darbus gali niekada nebūti užkeltas aukštai“, – sako fotomenininkas Mindaugas Kavaliauskas.

Apie didvyriškumą ankstyvosios nepriklausomybės laikotarpiu ir dabar – pokalbis su paminklo S. Dariui ir S. Girėnui statybą įamžinusiu fotomenininku Mindaugu Kavaliausku.

Ved. Agnė Kairiūnaitė.

„Manasis aš“ liepos 6 d., sekmadienį, 10.03 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama liepos 7 d., pirmadienį, 00.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...