captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: architektas ir dizaineris Justas Silkauskas

„Kažkada su pažįstamais juokavome, kad kai kuo geriau padarytas ir kuo normaliau atrodo projektas, tuo labiau britams nepatinka. Todėl visa Londone padangė ir užstatyta įvairiausios formos dangoražiais.“
Architektas ir dizaineris Justas Silkauskas.
Architektas ir dizaineris Justas Silkauskas.

„Kažkada su pažįstamais juokavome, kad kai kuo geriau padarytas ir kuo normaliau atrodo projektas, tuo labiau britams nepatinka. Todėl visa Londone padangė ir užstatyta įvairiausios formos dangoražiais, kurie turi asociacinius pavadinimus, kaip agurkas, tarka ar šukė. Britai į viską žiūri sarkastiškai – į save, į miestą ir į kultūrą“, – pastebi architektas-dizaineris Justas Silkauskas.

„Lietuva mini dainų švenčių 90-metį, kai Latvija ir Estija jau minėjo 140-ąsias sukaktis. Be abejo, tas 50 metų tarpas turi reikšmės. Tiek Latvijoje, Estijoje ši tradicija giliau įsišaknijusi žmonių gyvenime, žmonių požiūryje, elgsenoje, pačiame dainavime, pagaliau net ir repertuare, ir mes pavydime jiems to“, – sako knygos „Lietuvių dainų švenčių tradicija“ sumanytojas, choro dirigentas, Dainų švenčių organizatorius Juozas Mikutavičius.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Nemunas“, „Šiaurės Atėnai“ ir  „Literatūra ir menas“.

„15 metų nevalstybiniam teatrui – labai daug. Niekada neturėjome pastovaus finansavimo, savos scenos, tačiau išgyvenome, išauginome kelias kartas žiūrovų, netgi tapom repertuariniu teatru. O išgyventi padėjo tik kūryba“, – sako vienas žymiausių šių laikų teatro kūrėjų režisierius Oskaras Koršunovas.

„Kažkada su pažįstamais juokavome, kad kai kuo geriau padarytas ir kuo normaliau atrodo projektas, tuo labiau britams nepatinka. Todėl visa Londone padangė ir užstatyta įvairiausios formos dangoražiais, kurie turi asociacinius pavadinimus, kaip agurkas, tarka ar šukė. Britai į viską žiūri sarkastiškai – į save, į miestą ir į kultūrą“, – pastebi architektas-dizaineris Justas Silkauskas, Londone geriau žinomas kaip Justin Silke. Klerkenvelio dizaino savaitės metu, kuri vyksta gegužės 20–22 dienomis, „Jaguar“ kompanija  lietuvį dizainerį ir architektą Justą Silkauską paskelbė socialinių medijų dizaino konkurso nugalėtoju, kaip geriausio dizaino „Untamed Creativity“ („Nesutramdomas kūrybiškumas“) autorių. Pokalbis su Londone gyvenančiu menininku apie laimėtą konkursą, architektūros ir dizaino sintezę kūryboje bei britų kultūros prisijaukinimą.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ liepos 4 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...