captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: jaunas žmogus kaime

Ukmergės rajono Šėtos seniūnijos jaunasis ūkininkas Donatas Vaičeliūnas tik antri metai deklaravo pasėlius. Jis – 80 ha augalininkystės ūkio šeimininkas, baigęs agronomijos mokslus, praktiką atlikęs užsienyje, su džiaugsmu dirba kasdienius, nelengvus ūkio darbus.

Ukmergės rajono Šėtos seniūnijos jaunasis ūkininkas Donatas Vaičeliūnas tik antri metai deklaravo pasėlius. Jis – 80 ha augalininkystės ūkio šeimininkas, baigęs agronomijos mokslus, praktiką atlikęs užsienyje, padirbėjęs konsultantu ir privačioje firmoje, bet dabar sau dirbantis su džiaugsmu kasdienius, nelengvus ūkio darbus.

Profesionalus skulptorius Kęstutis Orentas prieš 12 metų atsikraustė gyventi į Molėtų rajono Paąžuolių kaimą. Jo sodybą galima atpažinti iš tolo – papuošta įvairiomis medinėmis skulptūromis. Tądien, kai apsilankėme, menininkas šienavo ir garsiai svarstė apie pokyčius kaime pastaraisiais metais, kai jaunimas išvažinėjo, o senolių sparčiai mažėja. Nemaža dalis žmonių įprato prie pašalpų ir nenori dirbti, bet skulptorius tiki geromis permainomis, aukštaičių nuoširdumu ir sumanumu.

Rubrika „Diena kaime“ šią savaitę su Ukmergės rajono Šešuolių kaimo bendruomenės pirmininku Stanislovu Budraičiu, kuris pastarosiomis dienomis užsiėmęs renginio bendruomenės salėje organizavimu. Trečiadienį Šešuoliuose atidaroma Aldonos Savickaitės-Butkuvienės aliejinės tapybos darbų paroda. Ta proga koncertuoti pakviestas vietos folkloro ansamblis „Ievužė“, beje, dalyvausiantis Dainų šventėje Vilniuje, taip pat akordenistas bei armonikierius. Kaip pavyko trečiadienio renginys?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, liepos 3 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...