captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: gėlininkai sunerimę dėl ateities

Pasak  gėlininkės Vitalijos Žemaitienės, įtemptai dirbant, galima išsilaikyti Lietuvos rinkoje, net konkuruoti su importuojamomis iš Olandijos ar kitų šalių gėlėmis.

 Alytaus rajone Punios seniūnijoje Algimanto ir Vitalijos Žemaičių gėlininkystės ūkyje  šiltnamiai užima daugiau kaip tris hektarus, juose dirba per 40 žmonių. Auginamos skinamosios gėlės – rožės, gerberos, tulpės, chrizantemos, taip pat įvairios vazoninės gėlės. Jos sėkmingai parduodamos prekybos centruose, parduotuvėse, smulkiems prekeiviams. Pasak ūkio šeimininkės Vitalijos Žemaitienės, įtemptai dirbant, galima išsilaikyti Lietuvos rinkoje, net konkuruoti su importuojamomis iš Olandijos ar kitų šalių gėlėmis. Tačiau daug lėšų į pažangų ūkį investavę žemdirbiai neramūs dėl ūkio ateities, – gąsdina  nuolat didėjančios dujų kainos, nesulaukia verslui palankių valdžios sprendimų. 

Manoma, kad alkoholizmo problema ypač aktuali tarp suaugusiųjų, vyresnio amžiaus visuomenės narių. Tačiau Klaipėdos rajono Dovilų miestelio pagrindinės mokyklos direktorius Arūnas Grimalis pastebi, jog alkoholio vartojimas, priešingai nei tabako ar narkotikų, sparčiai auga tarp moksleivių. Tyrimai rodo, kad alkoholio vartojimo tarp jaunimo pagrindinė priežastis – noras atsipalaiduoti. Dovilų bendruomenė jau kelerius metus kviečia gyventojus miestelio šventes švęsti be alkoholio.

 

Ved. Regina Montvilienė.

 

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, rugpjūčio 10 d., 06.03 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...