captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“: koncertas „Skambėkite, kanklės“ jubiliejinėje Dainų šventėje

Jau penktą kartą mūsų Dainų švenčių programas papildo kanklių muzikos garsai, užpildantys Šv. Jonų bažnyčios erdves ir sklindantys televizijos bei radijo eterio bangomis. Tai koncertas „Skambėkite, kanklės“, kuriame šįkart dalyvaus apie 600 dalyvių.

Jau penktą kartą mūsų Dainų švenčių programas papildo kanklių muzikos garsai, užpildantys Šv. Jonų bažnyčios erdves ir sklindantys televizijos bei radijo eterio bangomis. Tai koncertas „Skambėkite, kanklės“, kuriame šįkart dalyvaus apie 600 dalyvių, kankliuosiančių koncertiniais ir tradiciniais instrumentais. Greta pamėgtų kūrinių skambės ir kelios specialiai šiai progai parašytos lietuvių kompozitorių kompozicijos. Prieš liepos 4 dieną vyksiantį koncertą Jūratė Vičienė kalbino „Skambėkite, kanklės“ iniciatorę ir „variklį“ – profesorę Liną Naikelienę ir jos pagalbininkę, koncerto koordinatorę Jolantą Babaliauskienę.

Antroje Mariaus Šinkūno parengtoje „Muzikinio pastišo“ dalyje svečiuosis folkloro ansamblio „Laukis“ vadovė, etnologijos doktorantė Lijana Šarkaitė. Ar vis dar svarbios folkloro ekspedicijos, vakaronių mokyklose ir vaikų darželiuose rengimas ir dalyvavimas didžiosiose Lietuvos šventėse – apie tai ir dar daugiau šis pokalbis, perpintas ansamblio įrašų melodijomis. 

„Muzikinis pastišas“ – liepos 2 d., trečiadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...