captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: išeivijos kultūros puoselėtoja Marija Remienė

„Mūsų viskas nyksta. Deja. Nors daug emigrantų atvyksta, bet viskas nyksta. Ir bažnyčios, ir mūsų „Draugas“ nyksta. Su kiekviena mirtimi nyksta skaitytojas. Tai kaip ilgai mes gyvuosim?“, – kalba Lietuvos katalikų spaudos draugijos narė, „Draugo“ fondo pirmininkė Marija Remienė (JAV).
Lietuvos katalikų spaudos draugijos narė<br> „Draugo“ fondo pirmininkė Marija Remienė (JAV).
Lietuvos katalikų spaudos draugijos narė
„Draugo“ fondo pirmininkė Marija Remienė (JAV).

„Mūsų viskas nyksta. Deja. Nors daug emigrantų atvyksta, bet viskas nyksta. Ir bažnyčios, ir mūsų „Draugas“ nyksta. Su kiekviena mirtimi nyksta skaitytojas. Tai kaip ilgai mes gyvuosim? Ir kaip yra žiauru, kai mūsų redakcijos ir fondo sukauptas turtas – dailininkų sukurti vitražai, paveikslai, pagaliau ir pastatai gali pražūti“, – kalba Lietuvos katalikų spaudos draugijos narė, „Draugo“ fondo pirmininkė Marija Remienė (JAV).

„Parodos pavadinimas „Šlovė buvo ranka pasiekiama“ išduoda ironišką požiūrį ir į individualių kūrybinių siekių, ir politinių projektų (ne)išsipildymą. Mindaugui Navakui rūpi perkūros procese gimstantis postmodernistinis aplinkos ir kūrinio plastikos bei jo keliamų asociacijų dialogas“, – skulptoriaus retrospektyvą apibendrina parodos kuratorė Elona Lubytė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Pirmiausia Lietuvoje susiformavo  turtingųjų, kilmingųjų pavardės, vėliau vidutinio sluoksnio, vėliausiai valstiečių ir neturtingųjų“, – lietuviškų pavardžių istoriją su rubrika „Kalbos rytas“ pradeda Vilniaus universiteto lietuvių kalbos docentė Daiva Sinkevičiūtė.

„Mūsų viskas nyksta. Deja. Nors daug emigrantų atvyksta, gretos pasipildo, bet vis tiek nyksta. Ir bažnyčios, ir mūsų „Draugas“ nyksta. Su kiekviena mirtimi nyksta skaitytojas. Tai kaip ilgai mes gyvuosim? Ir kaip yra žiauru, kai mūsų redakcijos ir fondo sukauptas turtas – dailininkų sukurti vitražai, paveikslai, pagaliau ir pastatai gali pražūti“, – kalba Lietuvos katalikų spaudos draugijos narė, „Draugo“ fondo pirmininkė Marija Remienė (JAV), Lietuvai perdavusi „Draugo“ leidėjų tarybos padovanotą Jono Šileikos 1924 m. nutapytą dr. Jono Basanavičiaus portretą. Apie lituanistinį paveldą už Atlanto ir jo grąžinimą Lietuvai pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ liepos 2 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close