captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Lietuvos diena“: aktyvumas referendume buvo rekordiškai žemas

Rinkėjų sąrašuose buvo įrašyta 2 mln. 538 tūkst. 431 rinkėjas, referendume iš jų dalyvavo 379 tūkst. 915 rinkėjų, tad rinkėjų aktyvumas buvo 14,97 proc.

Aktyvumas sekmadienį vykusiame referendume dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams bei juridiniams asmenims buvo rekordiškai mažas, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas. Rinkėjų sąrašuose buvo įrašyta 2 mln. 538 tūkst. 431 rinkėjas, referendume iš jų dalyvavo 379 tūkst. 915 rinkėjų, tad rinkėjų aktyvumas buvo 14,97 proc. Iš referendume dalyvavusių rinkėjų 268 tūkst. 920 pritarė siūlomoms Konstitucijos pataisoms, 100 tūkst. 249 rinkėjai pasakė „ne“.

Valstybinė mokesčių inspekcija šiemet pradėjo vykdyti projektą „Nuostolinga įmonė“, kurio metu stebės ir kontroliuos per 200 rizikingiausių pastaruosius ketverius metus nuostolingai veiklą vykdžiusių įmonių. Ypač atidžiai bus vertinami tie mokesčių mokėtojai, kurių veiklos nuostolių mastai gerėjant ekonominei situacijai ne mažėjo, o augo.

Nacionalinė mokėjimo agentūra skelbia papildomą paraiškų priėmimą paramai asbesto stogų dangos keitimui gauti. Paraiškas galima pateikti agentūros teritoriniuose skyriuose ir rajonų savivaldybių centruose nuo liepos 1-osios iki rugpjūčio pradžios. Į paramą gali pretenduoti žmonės, ne mažiau  5-erius metus gyvenantys kaimo vietovėje. Per ankstesnius paramos teikimo etapus asbesto stogų keitimui išmokėta daugiau kaip 38 milijonai litų paramos.

Valstybinės darbo inspekcijos inspektoriai konsultuodami piliečius susiduria su gana didelėmis jų teisės žinių ar informacijos apie deramą darbą spragomis. Kaip liudija ir konkretūs atvejai, žmonės dar labai dažnai nedrįsta kovoti už savo teises darbe, nes jų tiesiog nežino. Pokalbis apie tai 13.37 val.

Pirmadienį Lietuvoje prasideda tarptautinis folkloro festivalis „Baltica“. Jis į Lietuvą grįžta po trejų metų pertraukos. Festivalis prasidės Vilniuje koncertais-vaikštynėmis miesto gatvėmis.

Taip pat laidoje naujausios žinios, orų prognozė, savaitės komentaras, sporto pranešimai, rubrika „Savaitės istorija“, kalbos valandėlė.

Laidą veda Madona Lučkaitė.

„Lietuvos diena“ birželio 30 d., pirmadienį, nuo 13.00 iki 15.00 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...