captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Architektūros dvidešimtmetis atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę

Specialistai pripažįsta, kad šiandien architektūra dažnai suvokiama tik kaip verslas, statybos, o pastato meninė, kultūrinė vertė atsiduria nuošalyje.

„Abejoju, ar šis darbas yra menas. Menas atsiranda, kai kuriama kokia nors nauja išraiškos kalba, o aš naudodamasis tuo, ką moku, tik fiksuoju aplinką. Man svarbiau pranešti žmonėms, kad yra tokių šeimų, kurioms nesiseka gyventi, kad su jomis reikia bendrauti, kalbėtis“, – sako fotografas Arūnas Baltėnas, fotografijų cikle „Mes iš vaikystės“ užfiksavęs sudėtingai gyvenančių Širvintų rajono šeimų istorijas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – jauno pianisto ir dirigento pamąstymai apie tai, ko reikia, kad klasikinė muzika susilauktų daugiau klausytojų.

Architektai pripažįsta, kad paskutinis dvidešimtmetis buvo itin intensyvus: gali atrodyti, kad per šiuos metus architektūroje įvyko daug daugiau nei per visą 20 amžių. Keičiantis socialiniams, ekonominiams rodikliams daugiau dėmesio skiriama statinių projektavimui, aplinkos kūrimui. Tačiau specialistai pripažįsta, kad bene didžiausia problema ta, jog šiandien architektūra dažnai suvokiama tik kaip verslas, statybos, o pastato meninė, kultūrinė vertė atsiduria nuošalyje. Kaip vystosi architektūra – pokalbis su knygos „Laisvės architektūra“ sudarytojais, architektais Julija Reklaite ir Tomu Grunskiu.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 9 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437


 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...