captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Po penkerių metų pertraukos grįžtanti Lietuvos dainų šventė šiemet sieks dar stipriau susieti kartas, įžiebti vienybės jausmą ir pasididžiavimą savo tauta. Užgimusi kartu su mažųjų Europos tautų nacionalinio išsivadavimo sąjūdžiu XIX a. antrojoje pusėje, nacionalinė dainų ir šokių šventės tradicija egzistuoja, atspindėdama Baltijos šalių istorinės raidos lūžius ir pertvarkas. Pirmadienio viktorinoje – apie dainų šventes, jau tapusias pasaulio kultūros savastimi. 
Dainų šventės dalyviai. 1937 m.<br> Kaunas. wikipedia.org nuotr.
Dainų šventės dalyviai. 1937 m.
Kaunas. wikipedia.org nuotr.
Po metų pertraukos grįžta šiuolaikinio meno festivalis „Kaunas mene“. „Pažintys. Sklaida“ – su šia koncepcija sieksime pristatyti naujus projektus, supažindinti su dar Kaune nematytais kūrėjais, pateikti jaunų ir pasaulinę šlovę pelniusių menininkų darbus“, – teigia festivalio kuratorė menotyrininkė Giedrė Legotaitė.
 
Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.
 
Renkame Metų verstinę knygą. „Petruškos sindromas“ – tai istorija, kurioje susipina trys žanrai: kvapą gniaužiantis ir tuo pat metu beveik gotikinis romanas apie lėles bei lėlininkus, šeimos detektyvas ir psichologinė drama“, – apie leidyklos „Nordina“ išleistą Dinos Rubinos knygą sako vertėja Irena Aleksaitė.
 
Po penkerių metų pertraukos grįžtanti Lietuvos dainų šventė šiemet sieks dar stipriau susieti kartas, įžiebti vienybės jausmą ir pasididžiavimą savo tauta. Užgimusi kartu su mažųjų Europos tautų nacionalinio išsivadavimo sąjūdžiu XIX a. antrojoje pusėje, nacionalinė dainų ir šokių šventės tradicija egzistuoja, prisitaikydama prie įvairių istorinių-politinių aplinkybių, laisvės ir okupacijų sąlygomis, atspindėdama Baltijos šalių istorinės raidos lūžius ir pertvarkas. Apie dainų šventes, jau tapusias pasaulio kultūros savastimi – pirmadienio viktorinoje.
 
 
Ved. Viktoras Paulavičius
 
„Ryto allegro“ birželio 30 d., pirmadienį, nuo 8.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close