captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“: Povilo Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejus

Kokie instrumentai mums dar atpažįstami ir kokių negalėtume pavadinti muzikos instrumentais? Kaip ir kokiomis progomis jais buvo grojama? Kaip gimsta muzika ir kuo skiriasi muzikos instrumentai nuo garsus skleidžiančių priemonių?
Povilo Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejus.
Povilo Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejus.

„Muzikinis pastišas“ šįkart kviečia į P. Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejų. Muziejininkė Laura Lukenskienė papasakos apie lietuvių instrumentus ir pati kai kuriais jų pagros. Didžiulėje kolekcijoje yra ne tik lietuvių tautinės muzikos instrumentų, bet ir dovanotų iš užsienio šalių. Kokie instrumentai mums dar atpažįstami ir kokių negalėtume pavadinti muzikos instrumentais? Kaip ir kokiomis progomis jais buvo grojama? Kartu su muziejininke aiškinsimės, kaip gimsta muzika ir kuo skiriasi muzikos instrumentai nuo garsus skleidžiančių priemonių.

Antroje laidos dalyje klausysimės kompozitorių kūrinių, kuriuose skamba įvairūs pasaulio instrumentai. Ieškodami naujo skambesio, muzikos kūrėjai išbando skirtingus, rečiau profesionaliojoje muzikoje naudojamus instrumentus ir jų galimybes. Klausydamiesi muzikos pasidomėsime kompozicijų atsiradimo ir instrumentų istorijomis.  

Ved. Ieva Buinevičiūtė.

„Muzikinis pastišas“ – birželio 30 d., pirmadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...