captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kasdienybės kultūra“: pasipriešinkite Mitybos cenzoriui

Naujausi moksliniai tyrimai rodo, jog turime  klausyti savo kūno norų, nes kūnas, o ne mes savo protu ir elgesiu, reguliuoja savo svorį.    

„Dieta – įvairūs ritualai, kurių žmonės imasi, kad sulieknėtų, taisyklės iš išorės primestos ir prisiimtos, neatsižvelgiant į savo kūno poreikius. Naujausi moksliniai tyrimai rodo, jog turime  klausyti savo kūno norų, nes kūnas, o ne mes savo protu ir elgesiu, reguliuoja savo svorį. Labai daug dramų apie maistą sukasi, o maistas yra tiesiog maistas“, – sako dietologė Aušra Jauniškytė, pristatydama dvieių dietologių Evelyn Tribole ir Elyse Resch knygą „Intuityvus valgymas. Revoliucinė programa, kuri veikia“.


„Tiek menininkas, tiek aiškiaregys, tiek šiaip daug žinantis, jeigu savo žiniomis maitina protą, iš tikrųjų gali „persikrauti, persisotinti“, tuomet žmogus praranda domėjimąsi gyvenimu, bet jeigu jis į viską žiūri širdimi, tada nuobodu nebūna, tada mato esmę ir jo nevargina paviršiai, kokiais menais beužsiiminėtų, ką bedarytų – tuomet jis nėra kolekcionierius, kuris neturi kur dėti savo sukauptų ar regėtų dalykų,“ – apie menininko pasaulėjautą, pašaukimą pokalbis su fotografu Algirdu Šeškumi, naujam foto albumui „Meilės lyrika“ pasirodžius.
 

„Kasdienybės kultūra“ – ketvirtadienį, rugpjūčio 9 d., 14.05 val. LRT programoje Klasika                         
Laida kartojama  rugpjūčio 10 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ  ir rugpjūčio 11 d. 10.03 val. LRT programoje Klasika.

Ved. Violeta Melnikienė.

 

 


 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close