captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: Dubingių žirgynas

Molėtų rajone netoli Asvejos ežero įsikūręs Dubingių žirgynas skirtas ne sportui, o laisvalaikiui ir pramogoms. Todėl nereikia stebėtis įkurtu mini zoologijos sodu.
Dubingių žirgyno mini zoologijos sodas.
Dubingių žirgyno mini zoologijos sodas.

Molėtų rajone netoli Asvejos ežero įsikūręs Dubingių žirgynas skirtas ne sportui, o laisvalaikiui ir pramogoms. Todėl nereikia stebėtis įkurtu mini zoologijos sodu. Akį traukia auginami taurieji elniai, danieliai ir muflonai, alpakos, poniai ir mini arkliukai bei ožkiukai, avys, stručiai, povai, triušiai ir įvairių veislių vištos. Ežere plauko muskusinės antys ir juodosios gulbės.

Dubingių žirgyne galima pamatyti retas pasaulyje žirgų veisles: Anglijos karalienės globojamus šyrų veislės žirgus, amerikietiškus paintų veislės žirgus, kuriais jodinėjo indėnai ir kaubojai, gražuolius karališkuosius olandiškus fryzus bei daugelį kitų. Vaikščiojant po mini zoologijos sodą susipažinti su kupranugariuku Fokusu, asiliuku Antonu, kengūriuku Albiku.

Molėtų rajone esančio „Dubingių žirgyno“ direktorė Gintė Martinkėnė kažkada buvo profesionali lauko teniso sportininkė. Tačiau meilė gyvūnams ir paukščiams, ypač žirgams, nugalėjo, teko pamiršti lauko teniso aikštelę ir teniso raketę.

Žirgas – galingas ir stiprus gyvūnas, tūkstantmečiais lydėjęs žmogų medžioklėje, kare, darbe ir kelionėse. Dabar jau pamirštos senosios tradicijos, žirgų dresavimo mokyklos po truputį nyksta, beveik nebėra sukarintų dalinių, kur jauni karininkai buvo mokomi jodinėjimo meno. Todėl visada įdomu stebėti žirgų dresavimą, profesionalius kaskadininkų triukus.

Geriau pažintį Molėtų rajono kraštą kviečia Asvejos lankytojų centras. Čia laukia ekspozicija „Ilgiausio Lietuvos ežero slėpiniai, archeologijos paveldas“. Paskutinio ledynmečio tirpsmo vandenys suformavo vingiuotą dubaklonį Aukštaičių aukštumos viduryje, kuris tęsiasi apie 60 km. Jame rangosi siauras, gilus ir ilgas Asvejos ežeras.

Asvejos regioninis parkas taip pat garsėja kultūros paveldu. Čia, Dubingių piliavietėje, pilis statė kunigaikštis Vytautas ir garsioji Radvilų giminė. XVI a. Dubingiai buvo Radvilų galios centras, čia buvo to meto politikos formavimo vieta, taip pat tikras menų ir kultūros židinys. Šiandien atvykus į Asvejos regioninį parką, galima pamatyti buvusių Radvilų rūmų fragmentus.

Apsilankyti Asvejos lankytojų centre kviečia administratorė Rūta Dirmienė.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, birželio 28 d., 15.03 val. ir pirmadienį, birželio 30 d., 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...