captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinio vidudienio“ svečias – Lionginas Abarius

Su kiekviena diena artėja jubiliejinė Dainų šventė „Čia – mano namai“. Ta proga kalbinsime ypatingą žmogų – prof. Lionginą Abarių, choro dirigentą, kompozitorių, pedagogą, LRT choro įkūrėją ir ilgametį jo meno vadovą, chorinės muzikos propaguotoją.
Choro dirigentas<br> kompozitorius<br> pedagogas prof. Lionginas Abarius.
Choro dirigentas
kompozitorius
pedagogas prof. Lionginas Abarius.

Su kiekviena diena artėja jubiliejinė Dainų šventė „Čia – mano namai“. Ta proga laidoje kalbinsime ypatingą žmogų – prof. Lionginą Abarių, choro dirigentą, kompozitorių, pedagogą, LRT choro įkūrėją ir ilgametį jo meno vadovą, chorinės muzikos propaguotoją. Be Maestro vardo neįsivaizduojamos ir Dainų šventės.

Nors daugiau kaip keturiasdešimt metų L. Abarius diriguoja chorams Dainų šventėse, yra sukaupęs didžiulę patirtį ir puikiai žino, kaip suvaldyti ir diriguoti tūkstantiniam chorui, tačiau kiekvieną kartą Dainų švenčių laukia su jauduliu. „ Aš prieš kiekvieną Dainų šventę labai jaudinuosi, nes manęs laukia tie dainorėliai, kurie labai myli dainą. Tačiau aš jaudinuosi ne todėl, kad nesugebėsiu padiriguoti ar padarysiu kažką ne taip. Tiek, kiek man teko diriguoti Dainų šventėse, choristai visada paklūsta mano mostui ir mano sumanytai interpretacijai. Tas jaudulys visada yra ir jis malonus“, – sako  laidos svečias Lionginas Abarius.

Ved. Edita Vilčiauskienė.

„Muzikinis vidudienis“ birželio 26 d., ketvirtadienį, 12.10 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...