captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: mažiau Niutono, daugiau teisingumo

Prof. Draganas Milovanovicius siūlo radikalų radikalų filosofinį posūkį kriminologijoje. Jis ragina atsisakyti Niutono fizika paremto klasikinio materialistinio pasaulėvaizdžio ir suvokti viską kaip procesą ir informaciją.
Draganas Milovanovičius.
Draganas Milovanovičius.

Kam visuomenei kalėjimai? Kad nusižengę jos nariai būtų izoliuoti, nubausti ir pasitaisytų? „Kalėjimas veikia kaip aukštoji nusikaltimų mokykla“, – sako laidos klausytojas Rolandas, šiuo metu atliekantis bausmę įkalinimo įstaigoje. Jam pritartų ne tik daugybė žmonių, patyrusių, kas yra kalėjimas, bet ir daugelis kriminologų – mokslininkų, tyrinėjančių nusikalstamumą, jo priežastis, pasekmes ir galimą prevenciją.

Kalėjimai mums sukelia iliuzija, jog nusikalstamumo problema sprendžiama, nors laisvės atėmimas labiau primena laikiną atsikratymą žmonėmis, kurie suvokiami kaip visuomenės problema. „Jei būtų galima siųsti žmones į Mėnulį, mes ten siųstume nuteistuosius, kaip Anglija siuntė juos į Australiją“, – sako VU Filosofijos fakulteto profesorius kriminologas Aleksandras Dobryninas, į Lietuvą pakvietęs vieną įdomiausių šių dienų kriminologų Draganą Milovanovicių iš Šiaurės Rytų  Ilinojaus universiteto (JAV).

Šiemet išleista naujausia D. Milovanoviciaus monografija „Kvantinė holografinė kriminologija“ (Quantum Holographic Criminology: Paradigm Shift in Criminology, Law, and Transformative Justice“, Carolina Academic Press, 2014). Prof. D. Milovanovicius siūlo radikalų radikalų filosofinį posūkį kriminologijoje. Jis ragina atsisakyti Niutono fizika paremto klasikinio materialistinio pasaulėvaizdžio ir suvokti viską kaip procesą ir informaciją. Kaip iš kvantinės fizikos ir holografijos ateinantis suvokimas gali padėti mažinti nusikalstamumą?

Ved. Audra Čepkauskaitė.     

klasika@lrt.lt                     

„Žmonės ir idėjos“ – birželio 25 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama birželio 26 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir 22.10 val. LRT KLASIKOS programoje.

https://www.facebook.com/pages/%C5%BDmon%C4%97s-ir-id%C4%97jos-Radijo-laida-per-Klasik%C4%85/143506799034353

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...