captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo paskaitos“: naujausieji Visatos ir materijos tyrimai

Jau keli dešimtmečiai naujausi moderniosios fizikos atradimai nesiliauja stebinti žmonijos. 2012 m. CERN laboratorijoje Šveicarijoje pačiu galingiausiu pasaulyje dalelių greitintuvu LHC buvo aptiktas Higgso bozono egzistavimo įrodymas.
Vilniaus universiteto profesorius<br> habilituotas fizinių mokslų daktaras Juozas Vidmantis Vaitkus.
Vilniaus universiteto profesorius
habilituotas fizinių mokslų daktaras Juozas Vidmantis Vaitkus.

Jau keli dešimtmečiai naujausi moderniosios fizikos atradimai nesiliauja stebinti žmonijos. 2012 m. CERN laboratorijoje Šveicarijoje pačiu galingiausiu pasaulyje dalelių greitintuvu LHC buvo aptiktas Higgso bozono egzistavimo įrodymas, kuris tarsi patvirtina jog Visata atsirado iš taip vadinamo Didžiojo sprogimo. Šis atradimas iš esmės atsako į klausimą – kodėl dalelės turi masę, kodėl egzistuoja gravitacija.

Europos branduolinių tyrimų centre CERN vykdomuose eksperimentuose bei tyrinėjimuose aktyviai dalyvauja ir lietuvių mokslininkai. Paskaitą apie naujausius Visatos ir materijos tyrimus skaito vienas žymiausių Lietuvos  fizikų – vienas iš puslaidininkių fizikos Lietuvoje plėtotojų, Vilniaus universiteto profesorius, habilituotas fizinių mokslų daktaras Juozas Vidmantis Vaitkus.

Red. Gailutė Jankauskienė.

Laida transliuojama birželio 24 d. 14.05 val. per LRT KLASIKĄ, kartojama birželio 25 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir birželio 28 d. 14.03 val. per LRT KLASIKĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...