captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: kaip mobiliosios technologijos veikia tarpusavio santykius?

Neseniai atliktas tyrimas atskleidė, kad 79 procentai Lietuvoje gyvenančių vyresnių kaip 55 m. žmonių mano, jog galimybė telefonu susisiekti su šeimos nariais ar bendrauti internetu su į užsienį išvykusiais giminaičiais leidžia nesijausti vienišiems ar atskirtiems.
DELFI.lt Shutterstock nuotr.
DELFI.lt Shutterstock nuotr.

Vilniaus universiteto dėstytojas psichologas dr. Antanas Kairys sako, kad moksle yra žinomas terminas mediapanika: „Kai į mūsų gyvenimą ateina kažkokia nauja technologija, visada dalis visuomenės labai išgąstingai sureaguoja. Atėjo televizija – neliks kino teatrų. Atėjo knyga – žmonės nesikalbės. Atėjo telefonas – neliks gyvų pokalbių, tik per telefoną. Iki šiol visos buvusios mediapanikos buvo nepagrįstos ir nepasiteisino. Nei televizija, nei kitos priemonės nepadarė didelės žalos.“

Šiuo metu Lietuvoje kas penktas gyventojas yra pagyvenęs – atšventęs šešiasdešimtmetį ir vyresnis. Per nepriklausomybės metus iš šalies išvyko apie ketvirtadalis Lietuvos gyventojų, kurie paliko savo pagyvenusius vienišus tėvus. Neseniai atliktas tyrimas atskleidė, kad 79 procentai Lietuvoje gyvenančių vyresnių kaip 55 m. žmonių mano, jog galimybė telefonu susisiekti su šeimos nariais ar bendrauti internetu su į užsienį išvykusiais giminaičiais leidžia nesijausti vienišiems ar atskirtiems.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, birželio 25 d., 16.03 val. ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close