captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – fotomenininkas Antanas Sutkus

„Situacija kultūros gerėja, bet pareiškimas, kad nereikia remti kūrėjų, o už tuos pinigus užauginti kartą, kuri sumokės menininkams – tai Chruščiovo, bet ne kultūros ministro lozungas", – sako Lietuvos fotografijos klasikas Antanas Sutkus.
A. Sutkus. Pionierius<br> 1964.
A. Sutkus. Pionierius
1964.

„Situacija kultūros gerėja, bet pareiškimas, kad nereikia remti kūrėjų, o už tuos pinigus užauginti kartą, kuri sumokės menininkams – tai Chruščiovo, bet ne kultūros ministro lozungas", – sako Lietuvos fotografijos klasikas Antanas Sutkus.

„Man įdomu panagrinėti, kaip žmoguje dera veiklos didybė ir žmogiškasis veidas. Antai ir šiandien didžiausius kapitalo išteklius pasaulyje valdo turbūt labai talentingi žmonės, tačiau iškyla klausimas – ką jie gali padaryti, turėdami tiek galios. Spektaklyje kalbama apie tai, kad galia ir valdžia nėra svarbiausia, žmogiški dalykai yra stipresni“, – sako vengrų režisierius Csaba Kaelis, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre pastatęs G. F. Hendelio odę „Aleksandro puota“.

„Sukurtas mitas, kad tai, kas sukaupta muziejuose yra vertinga, žmonės išmokyti žiūrėti į tokius kūrinius pagarbiai. Bet kažin, ar žiūrovai tikrai supranta tuos kūrinius? Tiesiog yra paprasčiau, nes toks menas yra įvertintas, kategorizuotas. O šiuolaikiniame mene viskas vyksta čia ir dabar“, –  sako šiuolaikinio meno kūrėjas ir kritikas Kęstutis Šapoka. ARTVILNIUS mugėje vykusioje radijo diskusijoje „Šiuolaikinis menas: monologas ar dialogas?“ taip pat dalyvauja menininkai Svajonė ir Paulius Stanikai, Jono Meko vizualiųjų menų centro vadovas kompozitorius Gintaras Sodeika.

Filosofės Jūratės Baranovos komentaras „Kas yra Juozas Miltinis kaip „daiktas savyje“?“

„Panevėžyje labai trūksta studentų, bendruomenės, kuri gali priimti meną. Mūsų miesto meno bendruomenė nėra didelė, juk suvokti dailę reikia supratimo, išsilavinimo“, – sako Panevėžio miesto dailės galerijos direktorė Jolanta Lebednykienė. Apie tai, kuo gyvena Lietuvos kultūros sostinė, mintimis taip pat dalysis bibliotekos „Šaltinėlis“ vedėja Virginija Kaunietienė.

Na, o ilgojoje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ pakviesime į susitikimą su 75 metų jubiliejų pasitinkančiu fotografijos meistru Antanu Sutkumi.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – birželio 21 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama birželio 22 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...