captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikiniame vidudienyje“ – džiazo fortepijono legenda Ahmadas Jamalis

Liepos 2 d. vienam geriausių mūsų laikų pianistui ir kompozitoriui Ahmadui Jamaliui sukanka 84-eri. „Auksinės“ džiazo eros atstovas, vienas iš nedaugelio gyvų džiazo mohikanų, nepaisant garbaus amžiaus, vis dar aktyviai muzikuoja.
Ahmadas Jamalis. (fanart.tv nuotr.)
Ahmadas Jamalis. (fanart.tv nuotr.)

Liepos 2 d. vienam geriausių mūsų laikų pianistui ir kompozitoriui Ahmadui Jamaliui sukanka 84-eri. „Auksinės“ džiazo eros atstovas, vienas iš nedaugelio gyvų džiazo mohikanų, nepaisant garbaus amžiaus, vis dar aktyviai muzikuoja – jo koncertų kalendorius suplanuotas iki 2015-ųjų sausio.

Nuo pat pirmojo albumo, pasirodžiusio 1951-aisiais, Jamalis skina pripažinimo laurus ir apdovanojimus. Tačiau pripažinimo ženklai legendiniam pianistui nėra svarbūs – priešingai, jis mėgsta likti šešėlyje. Jo prioritetai skiriasi nuo daugelio šiuolaikinių džiazmenų prioritetų. Jis neseka niekieno pavyzdžiu, nesivaiko greitos ir pigios šlovės, madų ar stilių, o plėtoja savąjį, individualų braižą.

Laidoje skambės įvairių periodų Ahmado Jamalio įrašai. Tarp jų ir naujausio albumo „Saturday Morning“, kurį legendinis pianistas ir kompozitorius įgrojo eidamas 83-iuosius metus.

Ved. Jūratė Kučinskaitė.

„Muzikinis vidudienis“ liepos 2 d., trečiadienį, 12.10 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...