captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikiniame vidudienyje“ – apie miuziklo istoriją kūrusius išeivius iš Lietuvos

Nedaugelis žino, kad Brodvėjuje esanti Al Jolsono gatvė pavadinta iš Lietuvos kilusio, vieno ryškiausių teatro ir kino aktoriaus, kurio talentu žavėjosi pats Charlie Chaplinas, garbei. O tarp pačių svarbiausių Brodvėjaus teatrų kūrėjų yra išeiviai iš Lietuvos, pasivadinę broliais Šubertais.
Lamonterrubio nuotr.
Lamonterrubio nuotr.

Trečiadienio „Muzikinis vidudienis“ kviečia persikelti anapus Atlanto, į pačią Niujorko širdį, į Manhataną ir į pačią ilgiausią gatvę, besidriekiančią bemaž 32 kilometrus. Tai – Brodvėjus. Tačiau garsus jis tikrai ne tik savo rekordiniu ilgiu. Brodvėjus dėl gausybės jame įsikūrusių teatrų yra vadinamas Amerikos teatro pramonės centru. Būtent čia gimė ir suklestėjo amerikiečių sceninės muzikos išradimas – miuziklas, tapęs daugiau negu žanru. Brodvėjus nepaprastai svarbus ir džiazo istorijai – iš čia į džiazo kūrėjų repertuarus atkeliavo daugybė džiazo standartais tapusių kompozicijų.

Tačiau nedaugelis žino, kad Brodvėjuje esanti Al Jolsono gatvė pavadinta iš Lietuvos kilusio, vieno ryškiausių teatro ir kino aktoriaus, kurio talentu žavėjosi pats Charlie Chaplinas, garbei. O tarp pačių svarbiausių Brodvėjaus teatrų kūrėjų, stovėjusių prie miuziklo žanro lopšio, yra išeiviai iš Lietuvos, pasivadinę broliais Šubertais.

Apie šiuos įstabius kūrėjus ir jų sėkmės istorijas laidoje pasakos šį reikšmingą ir vis dar menkai žinomą istorinį etapą tyrinėjusi Irena Karsokienė, skambės istoriniai Brodvėjaus legendų įrašai.

Ved. Jūratė Kučinskaitė.

„Muzikinis vidudienis“ birželio 25 d., trečiadienį, 12.10 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close