captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinio vidudienio“ viešnia – Rita Aleknaitė-Bieliauskienė

Birželio 24 d. kompozitoriui Vygantui Telksniui būtų sukakę 80. Kviečiame ne tik prisiminti jo sukurtas melodijas, bet ir su laidos viešnia, knygos „Vaikas, nusileidęs iš dangaus“ autore Rita Aleknaite-Bieliauskiene pabandyti atsakyti į klausimą – koks jis, Vygandas Telksnys?
Rita Aleknaitė-Bieliauskienė. Vilnius-jewish-public-library.com nuotr.
Rita Aleknaitė-Bieliauskienė. Vilnius-jewish-public-library.com nuotr.

„Žmonės tarsi upės. Kiekvieno toks pat vanduo, tik krantai kitokie. Vygando Telksnio upė buvo nerami. Ir krantų būta visokių: su smegduobėmis ir žydinčiomis aukštumėlėmis, šiaušiamų audringų vėjų ir šildomų vaiskios saulės. Jo negalima laikyti ypatingą meistrystę pasiekusiu. Tačiau jis – nepakartojamas, kaip ir kiekvienas, juolab – kūrėjas. Lietuviškų namų ir pokario skaudulių brandinta dvasia atgimė dainų aimanose: atsiliepė nuoširdžiai, dažnai skausmingai. Ne visi jo kūrybinio medžio ūgliai suvešėjo, trūko brandos, jaunystėje praleisto įdirbio. Tačiau žmonių lūpose, atminties kertelėse dažniausiai liko ne solidžių kompozitorių, bet šio, nepretenzingo, muzikai atsidavusio kūrėjo melodijos. Jas girdėjusieji švilpauja, niūniuoja jau daug metų...“.

Tai eilutės iš profesorės Ritos Aleknaitės-Bieliauskienės knygos apie Vygando Telksnio asmenybės fenomeną „Vaikas, nusileidęs iš dangaus“. Birželio 24 d. maestro būtų sukakę 80. Tad paminint šią sukaktį, kviečiame ne tik prisiminti kompozitoriaus sukurtas melodijas, bet ir su laidos viešnia, knygos autore Rita Aleknaite-Bieliauskiene pabandyti atsakyti į klausimą – koks jis, Vygandas Telksnys?

Ved. Audronė Kažukauskaitė.

„Muzikinis vidudienis“ – birželio 23 d., pirmadienį, 12.10 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...