captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Iš radijo aukso fondo“: Fransua Rablė „Karaliaus Pikrošolio agresija“

Fransua Rablė – Renesanso epochos pažiba. Jo garsiausia knyga „Gargantiua ir Pantagriuelis“ – tikras Renesanso epochos šedevras, teikiantis daug filosofijos, filologijos, teisės, gamtos mokslų žinių.
Fransua Rablė.
Fransua Rablė.

Fransua Rablė – Renesanso epochos pažiba. Juokdarys ir filosofas – taip kartais apibūdinamas žymus prancūzų rašytojas, antikinės literatūros bei kalbų žinovas, medicinos daktaras. Jo garsiausia knyga „Gargantiua ir Pantagriuelis“ – tikras Renesanso epochos šedevras, teikiantis daug filosofijos, filologijos, teisės, gamtos mokslų žinių. Dėl kandaus juoko, ironijos jo knygos ilgą laiką buvo draudžiamos, deginamos, tačiau vėliau jas imta leisti didesniais tiražais nei Bibliją.

1969 metais Lietuvos radijo teatre įrašytas vaidinimas „Karaliaus Pikrošolio agresija“ sukurtas Fransua Rablė knygos „Gargantiua  ir Pantagriuelis“ motyvais.

Scenarijaus autorius ir režisierius Pranas Morkus. Garso režisierius Kęstutis Velička.

Vaidina aktoriai: Karalių Pikrošolį – Juozas Kanopka, Autorių – Eduardas Kunavičius, epizoduose: Vincas Aleknavičius, Jonas Čepaitis, Vytautas Čibiras, Juozas Jaruševičius, Jonas Miliušis, Antanas Pikelis, Antanas Saulevičius, Saulius Sipaitis ir Pranas Stankevičius. Spektaklis bus su linksma uvertiūra, paaiškinimais ir komentarais.

Laidos redaktorė Vida Mikšytė. Garso režisierė Sonata Jadevičienė.

„Iš radijo aukso fondo“ birželio 30 d., pirmadienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...