captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Janina visada švenčia Jonines

Birželio 24-ąją – Joninės. Dar galime pasidžiaugti ilgiausiomis metuose dienomis ir trumpiausiomis naktimis. Juk tuoj po Joninių diena pradės trumpėti, primindama nenumaldomai artėjančią lietuviškos vasaros pabaigą.
Alfa.lt (fotodiena.lt/R. Dačkaus nuotr.)
Alfa.lt (fotodiena.lt/R. Dačkaus nuotr.)

Birželio 24-ąją – Joninės. Dar galime pasidžiaugti ilgiausiomis metuose dienomis ir trumpiausiomis naktimis. Juk tuoj po Joninių diena pradės trumpėti, primindama nenumaldomai artėjančią lietuviškos vasaros pabaigą. O kol kas apie tai negalvojame ir džiaugiamės sodria žaluma, žydinčiais pievų ir darželių žiedais. Mūsų kalbinta Šiaulių rajono Sereikių kaimo gyventoja Janina Žvigaitienė pasakoja, kaip seniau ir dabar jų kraštuose švenčiamos Joninės.

Panevėžio rajone, Radviliškių kaime gyvenančius kaimo verslininkus Audronę ir Albiną Kisielius su duonos, konditerijos kepiniais gali sutikti ne tik beveik visose Lietuvoje vykstančiose mugėse, įvairiose šventėse, renginiuose, bet ir Briuselyje. Natūrali, pagal senovinius receptus kepama duona, konditerijos kepiniai jiems pelno didelį pripažinimą, kur jiedu tik pasisuka. Labai svarbu ir tai, kad kaimo verslininkai ypač rūpestingai puoselėja savo sodybos grožį. Be kitų įdomybių joje yra ir medžio skulptūrų grupė, iliustruojanti duonos kelią.

Nedaug laiko liko iki svarbiausio šalies kultūros įvykio – Lietuvos dainų šventės „Čia mūsų namai“. Šis įspūdingas renginys vienija įvairių kartų žmones, stiprina šalies tapatybę ir garsina jos vardą pasaulyje. Geriausi atlikėjai iš visos Lietuvos bei svečiai iš užsienio pristatys žiūrovams tautines dainas, šokius, ansamblių, pučiamųjų orkestrų, kanklių muzikos ir teatro programas, amatus. Tomis dienomis sostinėje savo meistriškumą demonstruos daug atlikėjų iš kaimiškųjų vietovių. Net keturi kolektyvai iš Šiaulių rajono, Ginkūnų, dalyvaus respublikinėje Dainų šventėje.

Ved.  Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, birželio 24 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...