captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ūkininkas vasarą turi suspėti visur

Apie kasdienos rūpesčius vasaros metą šios savaitės laidose pasakoja Skuodo rajono Šakalių kaimo ūkininkas Algimantas Šadeikis. Jis laiko 80 mėsinių galvijų, augina javų, rapsų, kmynų. Iš viso turi beveik 500 ha žemės ir dar spėja vadovauti žemės ūkio kooperatyvui „Litbera“.
Česlovo Skaržinsko nuotr.
Česlovo Skaržinsko nuotr.

Apie kasdienos rūpesčius vasaros metą šios savaitės laidose pasakoja Skuodo rajono Šakalių kaimo ūkininkas Algimantas Šadeikis. Jis laiko 80 mėsinių galvijų, augina javų, rapsų, kmynų. Iš viso turi beveik 500 ha žemės ir dar spėja vadovauti žemės ūkio kooperatyvui „Litbera“. Kokie svarbiausi darbai ūkininkui buvo antradienį?

Gyvenimas patvirtina, kad ūkininkais mūsų krašte tampa įvairiausių profesijų atstovai – ne tik agronomai, inžinieriai, zootechnikai, ekonomistai ar buhalteriai, bet ir gydytojai, dailininkai. Toks neįprastas pavyzdys, bet tikrai geras – Kėdainių rajono Kuronių kaime. Remigijus Gružas, baigęs Dailės akademijos Kauno fakutletą, yra reklamos dizaineris, jo brolis Egidijus – gydytojas neurochirurgas, bet abu ir ūkininkai. Ir ne tik formaliai. Istorija prasidėjo prieš du dešimtmečius, kai mama susigrąžino žemę ir Gružų šeima pradėjo ūkininkauti. Nuo 25 ha augalininkystės ūkis dabar padidėjęs iki 350 ha. Iš Kauno į kaimą gyventi ir dirbti persikraustęs Remigijus Gružas įsitikinęs, kad lemia genai. Čia ūkininkavo ir jų seneliai.

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, birželio 18 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...