captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pianistas, lietuvių išeivijos judėjimo „Santara-Šviesa“ puoselėtojas Rimantas Vingras

„Jei reikėtų pabandyti suskirstyti, ką iš kurios kultūros perėmiau, manau, kad Maskvoje susiformavo mano suvokimas apie meną, meno savaiminę vertę. Amerika man suteikė laisvumo ir globalesnio matymo. O Londone man tikrai patinka anglų liberalumas.“
Muzikantas Rimantas Vingras.
Muzikantas Rimantas Vingras.

„Kol gyveni vienoje kultūroje, ji atrodo viena vienintelė. Iš jos išvykęs supranti, kad ji yra viena iš galimų. Jei reikėtų pabandyti suskirstyti, ką iš kurios kultūros perėmiau, manau, kad Maskvoje susiformavo mano suvokimas apie meną, meno savaiminę vertę. Amerika man suteikė laisvumo ir globalesnio matymo. O Londone man tikrai patinka anglų liberalumas, mąstymas, kad žmogus yra individas ir kad jis turi tam tikrą autonomiškumą“, – apie savo patirtis pasakoja pianistas Rimantas Vingras.

„Bataliniuose paveiksluose man svarbiausia pavaizduoti istorinį momentą, mūšio dinamiką, kad žiūrovas galėtų tarsi įsiskverbti į kūrinį, pajustų epochos dvasią, pagaliau susimąstytų apie visa tai. Žinoma, paveikslai turi ugdomąją reikšmę. Manau, tai svarbu ne tik Ukrainoje, tai svarbu visur, juk be istorijos, nors tai ir pabodusi frazė, nėra ateities“, – sako ukrainiečių dailininkas Andrijus Cholomeniukas.    

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Požiūris“ – meno kritiko Vaido Jauniškio kultūros komentaras. „Viską nuspręs rinka!“ – šią magišką formulę išgirdau beveik prieš dešimtmetį viename Kauno festivalyje, kai buvo ginčijamasi dėl to, ar galima žmonėms rodyti grafomaniškus kūrinius. Anuomet tai buvo tarsi savaime suprantama, rinka veržėsi visur ir įsiveržė į meną“, – pastebi autorius.

„Kol gyveni vienoje kultūroje, ji atrodo viena vienintelė. Iš jos išvykęs supranti, kad ji yra viena iš galimų. Jei reikėtų pabandyti suskirstyti, ką iš kurios kultūros perėmiau, manau, kad Maskvoje susiformavo mano suvokimas apie meną, meno savaiminę vertę. Amerika man suteikė laisvumo ir globalesnio matymo. O Londone man tikrai patinka anglų liberalumas, mąstymas, kad žmogus yra individas ir kad jis turi tam tikrą autonomiškumą“, – apie savo patirtis pasakoja pianistas Rimantas Vingras. Pokalbis su pianistu, lietuvių išeivijos „Santaros-Šviesos“ judėjimo puoselėtoju Rimantu Vingru apie muzikinį gyvenimą, patirtis Rusijoje, JAV ir Jungtinėje Karalystėje bei lietuvių emigrantų kultūrinį gyvenimą.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ birželio 17 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...