captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: Z karta ateina keisti darbo įpročių

„X karta, gimusi apie 1960–1980 m., gali visą gyvenimą dirbti tą patį darbą, jei jis užtikrina finansinį stabilumą. Y karta, gimusieji po 1980 m., gyvena dėl darbo ir savirealizacijos. XXI a. į darbo rinką ateis Z karta, gimusi po 1990 m., kuri užtruks iki 2023 m.“
Personalo įmonės „Manpower“ pardavimų vadovė Lietuvoje Gerda Baltrūnaitė.
Personalo įmonės „Manpower“ pardavimų vadovė Lietuvoje Gerda Baltrūnaitė.

„X karta, gimusi apie 1960–1980 m., gali visą gyvenimą dirbti tą patį darbą, jei jis užtikrina finansinį stabilumą. Y karta, gimusieji po 1980 m., gyvena dėl darbo ir savirealizacijos. XXI a. į darbo rinką ateis Z karta, gimusi po 1990 m., kuri užtruks iki 2023 m. Jie labai dideli individualistai, kūrybiškai mąstantys, bet į gyvenimą žiūrintys realistiškai“, – sako personalo įmonės „Manpower“ pardavimų vadovė Lietuvoje Gerda Baltrūnaitė.

Šiandien Lietuvos įmonės ir organizacijos susiduria su Z kartos žmonėmis, gimusiais po 1990 m. Jie per savo gyvenimą ketina pakeisti 20 darbdavių ir siekti karjeros aukštumų tokiose srityse kaip IT programavimas, architektūra, medicina ir pan. X karta arba dabartiniai keturiasdešimtmečiai ir vyresni profesinę sėkmę vertina pagal tai, kiek ilgai žmogus išdirbo tame pačiame darbe. Z karta mąsto kitaip – jiems darbe reikalingas komfortas, malonumas ir asmeninė nauda.

Z kartos atstovai, kadangi yra kūrybiški, smalsūs ir drąsūs, nori viską pamatyti savo akimis, patys sužinoti, patirti, kaip atrodo įvairios profesijos. Todėl jie pasiruošę išbandyti įvairius darbus ir skirtingas pareigas, išsiugdyti įvairiausių kompetencijų.

Taigi Z karta jau kelia rimtų iššūkių darbdaviams ir keičia darbo įpročius.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, birželio 18 d., 16.03 val. ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...