captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

„Muzika turi turėti kvapą, savo gimtosios žemės kvapą“, – ne kartą sakė kompozitorius, dirigentas, pedagogas Balys Dvarionas. Ir iš tiesų, beveik visi jo kūriniai yra šio teiginio įrodymas – jie lietuviški, lengvai suvokiami, artimi ir suprantami.

„Muzika turi turėti kvapą, savo gimtosios žemės kvapą“, – ne kartą sakė kompozitorius, dirigentas, pedagogas Balys Dvarionas. Ir iš tiesų, beveik visi jo kūriniai yra šio teiginio įrodymas – jie lietuviški, lengvai suvokiami, artimi ir suprantami. Apie prieš 110 metų gimusį Balį Dvarioną – pirmadienio viktorinoje.

„Nuolatinė festivalio publika, „migruojanti“ iš koncerto į koncertą, tapo festivalio dalimi, po koncertų diskutuoja, dėsto savo nuomonę. Tai liudija, kad festivalis pasiekė savo – tapo gyvu reiškiniu“, – džiaugiasi sekmadienį prasidedančio ir daugiau nei du mėnesius skambėsiančio tarptautinio Tytuvėnų vasaros festivalio direktorė Nijolė Saimininkienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Renkame Metų verstinę knygą. „Tai grėsmingas romanas. Jis griauna stereotipus, apnuogina šeimos gyvenimo šventumą kaip klastotę ir pavyzdžiais parodo, kad tai, ką bažnyčia vadina meile, iš tikrųjų yra psichozė“, – teigia Didžiosios Britanijos rašytoja Jeanette Winterson. Apie jos romaną „Apelsinai – ne vieninteliai vaisiai“, kurį išleido „Kitos knygos“ – žurnalistės Kristinos Sprindžiūnaitės ir vertėjo Mariaus Buroko pokalbis.

„Muzika turi turėti kvapą, savo gimtosios žemės kvapą“, – ne kartą sakė kompozitorius, dirigentas, pedagogas Balys Dvarionas. Ir iš tiesų, beveik visi jo kūriniai yra šio teiginio įrodymas – jie lietuviški, lengvai suvokiami, artimi ir suprantami. Vienos ryškiausių asmenybių Lietuvos muzikos istorijoje gyvenimas pasižymėjo nenuilstančiu veržimusi, naujų horizontų, naujų galimybių ieškojimu. Apie prieš 110 metų gimusį Balį Dvarioną – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ birželio 16 d., pirmadienį, nuo 08.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...