captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie maestro Juozą Miltinį jo mokiniai

Panevėžyje pirmą kartą rengiamas legendiniam teatro režisieriui Juozui Miltiniui skirtas festivalis „Bonjour, Maestro!“.
wikipedia.org nuotr.
wikipedia.org nuotr.

Panevėžyje pirmą kartą rengiamas legendiniam teatro režisieriui Juozui Miltiniui skirtas festivalis „Bonjour, Maestro!“. „Miltinis mane visada grūsdavo į studiją, kad parodytų jaunimui, kaip nereikia vaidinti – Melėnaitė nemoka nieko... Ir sėdėdavau galvą nuleidusi, ašarų pilnos akys, kad tik, neduok Dieve, nepradėčiau snarglėtis ar verkti. O jaunimas didžiuojasi, vadinasi, jie gabesni“, – maestro pamokas prisimena aktorė Dalia Melėnaitė. 

„Pirmą kartą per visus dešimt festivalio gyvavimo metų mes atsigręžėm į jaunuosius atlikėjus. Manome, tai žingsnis į priekį ir skatinant jaunus atlikėjus, ir pačiam festivaliui“, – apie X festivalį „Užutrakio vakarai“ pasakoja jo organizatorius Eugenijus Paškevičius.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“, „7 meno dienos“ ir „Literatūra ir menas“.

„Negaliu sakyti, kad aš šias knygas parašiau. Kažkas jas už mane parašė – man teliko užrašyti“, – sako šiųmetinio „Poezijos pavasario“ laureatas, poetas, eseistas, vertėjas Kęstutis Navakas. 

Panevėžyje pirmą kartą rengiamas legendiniam teatro režisieriui Juozui Miltiniui skirtas festivalis „Bonjour, Maestro!”. „Miltinis mane visada grūsdavo į studiją, kad parodytų jaunimui, kaip nereikia vaidinti – Melėnaitė nemoka nieko... Ir sėdėdavau galvą nuleidusi, ašarų pilnos akys, kad tik, neduok Dieve, nepradėčiau snarglėtis ar verkti. O jaunimas didžiuojasi, vadinasi, jie gabesni“, – maestro pamokas prisimena aktorė Dalia Melėnaitė. „Nė vienas nebaigėme tos jo studijos. Juk Miltinio pasakyta – visą laiką amžinas mokymasis, smalsios vaiko akys“, – teigia aktorius Rudolfas Jansonas. „Aš jokiai publikai nevaidinau. Aš vaidinau dviem Miltinio akims ir taip pat kito mano mokytojo – Valcovo Blėdžio“, – pirmuosius aktorinius žingsnius scenoje mena Albinas Keleris. Prisiminimais apie maestro dalijasi jo mokiniai aktoriai: D. Melėnaitė, R. Jansonas, Enrikas Kačinskas, Asta Preidytė, A. Keleris.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ birželio 13 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...