captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Santara“: A. Mickevičiaus mylimoji Marilė Vereščiak

1818 m. vasarą Adomas Mickevičius susipažino su Marija Vereščiak. Šios merginos paveikslas išliko poeto atmintyje visą gyvenimą, paveikė jo lyriką. Nepaisant karštos abipusės meilės, jaunuoliai negalėjo būti kartu.
Poetas Adomas Mickevičius
Poetas Adomas Mickevičius

1818 m. vasarą Adomas Mickevičius susipažino su Marija Vereščiak (vadinta Marile). Šios merginos paveikslas išliko poeto atmintyje visą gyvenimą, paveikė jo lyriką. Nepaisant karštos abipusės meilės, jaunuoliai negalėjo būti kartu. Marilės tėvai buvo turtingi žmonės, merginos likimas buvo nulemtas iš anksto, iki susitikimo su poetu. 1821 m. žiemą poeto mylimoji ištekėjo už kilmingo ir turtingo grafo I. Putkamerio. Šis įvykis sukrėtė poetą, savo pergyvenimus jis išliejo dramoje „Vėlinės“.  Apie didžiąją poeto meilę pasakoja VU bibliotekos A. Mickevičiaus muziejaus vyresnioji muziejininkė Alicija Dzisevič.

17-tą kartą Lietuvos dailininkų sąjunga surengė tarptautinį plenerą „Suotine dienos“, šį kartą – Druskininkuose. Jame dalyvavo dailininkai iš Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos ir Rusijos. Chaimas Suotine – pasaulinio garso tapytojas, litvakas, jis – europietiško universalumo įsikūnijimas, tapęs kultūrinio bendrumo simboliu. Projektą pristato tapytojas Aleksandras Vozbinas.

„Santara“ –  birželio 12 d., ketvirtadienį, 15.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...