captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Juozo Pakalnio gyvenimas tetruko vos 35 metus, tačiau lietuvių muzikos istorija mena Juozą Pakalnį – kompozitorių, dirigentą, atlikėją, pedagogą.

Juozo Pakalnio gyvenimas tetruko vos 35 metus, tačiau lietuvių muzikos istorija mena Juozą Pakalnį – kompozitorių, dirigentą, atlikėją, pedagogą. Jo muzikinis palikimas apima solines bei chorines dainas, kamerines, simfonines kompozicijas, nebaigtą operą ir stambiausią kūrinį – baletą. Apie prieš šimtą metų, 1912-ųjų rugpjūčio 4-ąją gimusį Juozą Pakalnį – pirmadienio viktorinoje.

Jau ketvirtą rugpjūtį pajūrio kurortų gyventojus ir poilsiautojus iš kasdienio šurmulio ištrūkti kviečia vienintelis Palangoje sakralinės muzikos festivalis „Ave Maria“. Jo klausytojų laukia net penkiolika profesionaliosios muzikos vakarų su geriausiais Lietuvos atlikėjais bei svečiais iš užsienio. Pokalbis su viena festivalio organizatorių, dainininke Asta Krikščiūnaite.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Naujų knygų apžvalgoje – leidyklos „Baltos lankos“ projektų vadovė Goda Jurevičiūtė apie Aleksandro Ikamo ir Eugenijaus Manelio knygą „Tarpukario Lietuvos galvosūkiai“, Raymondo Fismano bei Edwardo Miguelo tyrimą „Ekonomikos gangsteriai. Korupcija, smurtas ir valstybių skurdas“, Tomo Grunskio ir Julijos Reklaitės sudarytą „Laisvės architektūrą“, Haruki Murakami memuarus „Ką aš kalbu, kai kalbu apie bėgimą“ ir Gayle Tzemach Lemmon knygą iš serijos „Tikrosios patirtys“ „Siuvėja iš Chair Chanos“.

Juozo Pakalnio gyvenimas tetruko vos 35 metus, tačiau lietuvių muzikos istorija mena Juozą Pakalnį – kompozitorių, dirigentą, atlikėją, pedagogą. Jo muzikinis palikimas apima solines bei chorines dainas, kamerines, simfonines kompozicijas, nebaigtą operą ir stambiausią kūrinį – baletą. Kompozicijoms būdinga spalvinga instrumentuotė, melodingumas, lyrinės melodijos dažnai primena lietuviško folkloro intonacijas, gyvybingumo muzikai suteikia išraiškingas ritmas. Apie prieš šimtą metų, 1912-ųjų rugpjūčio 4-ąją gimusį Juozą Pakalnį – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 6 d., pirmadienį, nuo 08.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...