captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“ – kas trukdo, kad skaitytojus pasiektų gera knyga?

„Lietuvoje rinkos sąlygas diktuoja vyraujantis leidėjas, mažėja netinklinių knygynų, kai kurie Lietuvos miestai apskritai nebeturi knygynų, o prekybininkai užsuka užburtą ratą: knygų nuperkama mažiau, reikia uždirbti, todėl knygos brangsta“, – leidybos problemas vardija Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacijos prezidentas Sigitas Ladukas.  
BFL nuotr.
BFL nuotr.
„Negaliu sakyti, kad aš šias knygas parašiau. Kažkas jas už mane parašė – man teliko užrašyti“, – sako šiųmetinio „Poezijos pavasario“ laureatas, poetas, eseistas, vertėjas Kęstutis Navakas. 
 
Kodėl dalis kultūrai skirtų Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų paskirta niekaip nebaigiamoms nacionalinio stadiono statyboms? Kas ir kokiais argumentais vadovaudamasis sprendžia, kokiems kultūros objektams lėšų reikia labiausiai? 
 
„Mūsų dailė yra labai stipri. Ją reikėtų propaguoti ne mažiau, nei mūsų sūrį ar sviestą“, – prieš penkerius metus sakė vienas žymiausių Lietuvos tapytojų šviesaus atminimo Augustinas Savickas. Archyvinis pokalbis su dailininku jo jubiliejinės parodos fone.
 
Kokią perspektyvą Lietuvai nubrėžia žinoma sekspertė Milda Bartašiūnaitė? Apie tai rašytojo Andriaus Jakučiūno komentaras.
 
„Po pirmosios kultūros nakties man paskambino policijos viršininkas ir padėkojo už tai, kad pirmą kartą miestas turėjo renginį be incidentų“, – sako tradicinio festivalio „Kultūros naktis“ sumanytoja Daina Urbanavičienė.
                                                       
Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ mintys apie leidybą ir knygas iš konferencijos „Ar mes gyvename komercinės cenzūros laikais?“ Kas trukdo skaitytojams pasiekti gerą knygą? Kaip formuojami bibliotekų fondai? Ar racionaliai panaudojamos bibliotekoms skirtos lėšos?
 
 
Ved. Raminta Jonykaitė.
 
„Kultūros savaitė“ – birželio 7 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ. Laida kartojama birželio 8 d. 00.05 val.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...