captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: darbymetis šilauogių plantacijoje

Šilališkių ūkininkų Augenijos ir Vlado Letukų 7 hektarų šilauogyne – pats uogų skynimo metas. Nors derlius šiemet bus apie 4 tonas iš hektaro, t. y. viena tona mažesnis negu vidutiniškai, ūkininkai nesiskundžia: šilauogių paklausa rinkoje didžiulė.

Viename didžiausių, antrame pagal plotą, šalyje šilališkių ūkininkų Augenijos ir Vlado Letukų 7 hektarų šilauogyne – pats uogų skynimo metas. Per dieną priskinama iki 400 kg vertingų uogų. Nors derlius šiemet bus apie 4 tonas iš hektaro, t. y. viena tona mažesnis negu vidutiniškai, ūkininkai nesiskundžia: šilauogių paklausa rinkoje didžiulė.

Pasvalietis bitininkas Algirdas Motiečius jau 25 metus laiko bites. Dabar jo ekologiniame bityne – 20 bičių šeimų. Pasak jo, šiemet dėl lietingų, permainingų orų bitės mažiau medaus sunešė, tačiau tai menkai veiks medaus kainą. Vilniuje ūkininkų turgelyje medumi prekiaujantis bitininkas pastebi, jog tenka atsižvelgti į pirkėjų mokumą, – krizės metu sumažėjo medaus pirkimas.

Šalyje kuriasi įvairios asociacijos, vienijančios bendraminčius. Dažnos jų nariai gamina ir realizuoja šalies bei užsienio rinkose savo produktus, akcentuodami jų savitumą, išskirtinumą. Juk neretai pagrįstai galime didžiuotis lietuviškų prekių kokybe. Tik va kaimiečiai Mažulonyse abejoja, – ar reikia tiek daug asociacijų, ar iš tiesų lietuviškos prekės yra geresnės?

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, rugpjūčio 6 d., 06.03 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...