captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: 70-metį minintis žurnalistas, rašytojas Laimonas Tapinas

„Niekad neleisčiau sau išgalvoti nė scenos, nė dialogo, jeigu tam neturiu pagrindo, nes tai yra labai slidus kelias. Vieną kartą leidęs sau tokį malonumą, pakartosi antrą, trečią, ketvirtą kartą ir iš tavo dokumentinės prozos liks tik romanas, kuriame viskas išgalvota“, – mintimis dalinasi 70-tį minintis žurnalistas, rašytojas ir pedagogas L. Tapinas. 
DELFI.lt nuotr.
DELFI.lt nuotr.

„Skaitydami Švč. Trejybės bažnyčios istoriją  mes atsekame Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ištakas, mūsų bendrystę su kitais Bazilijonų vienuolynais.  Šiandieninė vargana fizinė šios bažnyčios būklė tarsi simbolizuoja Ukrainos visos Unitų bažnyčios istoriją, kai buvo persekiojama, represuojama, bet kartu šis jubiliejus atspindi atgimimą“, – apie 500 metų Švč. Trejybės (Unitų) bažnyčią pasakoja Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“, „7 meno dienos“.

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ su partneriais pristato 20 amžiaus klasikinės muzikos kompozitoriaus Karlo Orfo įspūdingiausią kūrinį „Carmina burana“, kurio pagrindą sudaro 13 amžiaus pasaulietiškų dainų rinkinys apie meilę, vyną, sielos dramas. „Viskas, ką esu sukūręs ir ką Jūs deja, išleidote iki šios dienos, gali būti sunaikinta. Mano darbai prasidės nuo „Carminos buranos“, – taip 1937 metais po premjeros Karlas Orfas parašė savo leidėjui.

„Niekad neleisčiau sau išgalvoti nė scenos, nė dialogo, jeigu tam neturiu pagrindo, nes tai yra labai slidus kelias. Vieną kartą leidęs sau tokį malonumą, pakartosi antrą, trečią, ketvirtą kartą ir iš tavo dokumentinės prozos liks tik romanas, kuriame viskas išgalvota. Kita vertus, pridėjus ranką prie širdies, negalima pasakyti, kad viskas įvyko būtent taip, kaip parašyta mano knygose“, – sako 70-tį minintis žurnalistas, rašytojas ir pedagogas  L. Tapinas. Pokalbiai apie laiko atodangas dešimtyje knygų, dramatiškus jų herojų likimus ir paties autoriaus gyvenimo kelią.

 

Ved. Alma Valantinienė

„Ryto allegro“ birželio 6 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close